Matteoni Racing ukončil činnost v GP

Tradiční italská stáj Matteoni Racing odstoupila ze světa závodění v Grand Prix a v paddocku ji už letos neuvidíme. Důvodem jsou velmi špatné výsledky jezdců Massima Matteoniho v posledních dvou sezónách.

Matteoni Racing ukončil činnost v GP
Tým Massima Matteoniho, ačkoliv měl rezervována dvě místa na startovním roštu v Moto3 pro sezónu 2012, se už v paddocku Grand Prix letos neobjeví.Tradiční stáj Matteoni racing vstoupila do motocyklového závodění v roce 1990, kdy ex-mistr Evropy dvěstěpadesátek Massimo Matteoni začal se svým týmem závodit v italském šampionátu. Později se v jeho týmu vystřídali takoví piloti, jako Emilio Alzamora, Marco Melandri, Marco Simoncelli, Mirko Giansanti, Alex de Angelis či Anthony West.
Ovšem v tomto týmu psali historii, bohužel ne příliš šťastnou, i čeští piloti Jaroslav Huleš, Lukáš Šembera a také Lukáš Pešek.

Doslova výsledkovou katastrofou tohoto týmu ale byly poslední dva roky.
V roce 2010 startoval v kubatuře Moto2 s motocyklem Moriwaki MD600 Lukáš Pešek a kvůli špatným výsledkům - až 31. místo a pouhých 5 bodů - byl z týmu vyhozen a od Aragonu postupně nahrazen dalšími jezdci, kterým se ale nevedlo o moc lépe, ba naopak. Tým potom neobdržel místo na startovním roštu Moto2 pro sezónu 2011 a závodil jen ve stopětadvacítkách. Ovšem ani zde to nebylo zrovna nejlepší, Francouz Luis Rossi skončil celkově 17., když nejlépe dojel 9. na Phillip Islandu.

Tým Massima Matteoniho nesehnal žádného vlastního sponzora a jelikož se nehlásili ani žádní jezdci, kteří by sponzorské peníze donesli, tak Matteoni Racing je už pouze minulostí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist