Masbou místo Kumara

Historicky první indický jezdec závodů Grand Prix Sarath Kumar skončil v seriálu mistrovství světa 2011 kubatury do 125 ccm a odletěl nazpět domů do Indie. Od Grand Prix Francie ho v týmu WTR-Ten10 nahradí zkušený 23-letý Francouz Alexis Masbou.

Masbou místo Kumara
Ind Sarath Kumar měl pád při posledním závodě španělského šampionátu CEV v Aragonu a jeho zranění mu neumožní účast na následujícím závodě Grand Prix Francie na okruhu v Le Mans. Jeho tým WTR-Ten10 se navíc rozhodl, že Kumar bude na zbytek sezóny nahrazen v sedle motocyklu Aprilia francouzským jezdcem Alexisem Masbouem. 

Ve třech dosavadních letošních závodech upozornil na sebe první Ind vlastně jen tím, že se do závodů v Kataru, v Jerezu a v Estorilu vůbec nekvalifikoval: V Losailu ztratil na PP Terola 9.015 sekundy, v Jerezu na Corteseho 7.967 sec. Teprve na potřetí se mu podařilo dostat do závodu, na Terola sice v kvalifikaci ztratil 8,974 sekundy, v závodě však nakonec mohl startovat a se ztrátou dvou kol ho dokončil jako poslední, tedy 24.

Jeho nástupce, 23-letý Alexis Masbou z Limoges, není žádným nováčkem, když má za sebou už celkem 6 sezón Grand Prix v sedle různých motocyklů: Honda, Malaguti, Loncin a Aprilia. Nejlépe dojel v Assenu 2005 jako 5. a vloni v Jerezu na místě 9. Loňskou sezónu pak musel v týmu Ongetta ukončit po Misanu, kdy mu došly sponzorské peníze. Nyní tedy bude v týmu WTR-Ten10 týmovým kolegou Itala Francesca Mauriella.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist