Leopard Racing podepsal pro rok 2016 s Joanem Mirem

Letos velmi úspěšný tým Stefana Kiefera v nejnižší kubatuře mistrovství světa získal pro nadcházející ročník do svých služeb talentovaného osmnáctiletého mladíka Joana Mira. Španěl teď závodí s Hondou týmu Machado Leopard Came v mistrovství světa juniorů FIM CEV Repsol Moto3 a v průběžném hodnocení mu patří čtvrté místo.

Španěl Joan Mir závodil v seriálu Red Bull Rookies Cup a v době, kdy jej v roce 2013 vyhrál Karel Hanika, byl Španěl devátý. O rok později už skončil druhý a letos závodí v juniorském mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto3, kde dva závody vyhrál a ve dvou nezískal ani jeden bod.

Nyní na něj čeká premiéra v mistrovství světa a pro tým Leopard Racing je to šance jak pokračovat ve vysokém tempu, které letos nasadili. Po osmi kolech sezony je to právě jejich jezdec Danny Kent, kdo šampionát Moto3 s velkým náskokem vede.

„Jakmile jsme dnes položili pero na papír, sen se stal skutečností. Jsem opravdu velmi hrdý, protože mi tato smlouva umožní od příštího roku závodit v mistrovství světa. Zároveň jsem velmi vděčný Leopard Racingu, že mi dal tuto neuvěřitelnou šanci,“ řekl jezdec z Mallorky Joan Mir a dodal. „Nyní chci ale nejdřív dokončit své povinnosti v letošním juniorském šampionátu Moto3.“

Jedničkou týmu Leopard Racing je britský závodník Danny Kent. Je docela možné, že tým plánuje rozšíření svých aktivit do střední kubatury Moto2. Cílem bude letošní ročník Moto3 s Danny Kentem vyhrát a do šestistovek se přesunout jako vítězná sestava. To může zajistit nové sponzory a potřebné finance, které jsou pro účast zapotřebí. Kent by se tak vrátil do střední kubatury, ale tentokrát by to mohla být úspěšnější mise než tomu bylo naposledy s Tech 3.