Ku..a…, to byl ale paržák!

…aneb jak malajský hic Jakubu Kornfeilovi nadělil další dva body do tabulky MS stopětadvacítek. Žádná pohádka, ale úmorná realita, která šmahem vymazala předešlou rozmrzelost z dosavadního zámořského turné.

Ku..a…, to byl ale paržák!
„Kubajz“ byl po závodě, jenž se jel za podmínek, který by i vola umořil velmi svěží. I přestože z něj kapalo jako z vodovodního kohoutku, tak rozdával na každou stranu úsměvy. Posunutý program závodu kvůli kolizi z „efjedničkami v Japonsku totiž zapříčinil, že stopětadvacítky jely svůj závod až v jednu hodinu odpoledne a i když bylo v průběhu neděle v Malajsii nádherně, tak to byl ve své podstatě ten „nejhnusnější“ čas. Úmorné vedro a obrovská vlhkost byla hodně vysilující. Velmi často ke své osobě kritický Jakub, však mohl být se svým výkonem spokojený, pomineme-li ovšem první tři kola, která se sice nepodařila dle jeho představ, nicméně následná stíhací jízda z devatenácté příčky až na celkové čtrnácté místo, o němž dokonce musel rozhodovat fotofiniš byla i tak skvělá.


Jakub Kornfeil: „Už od samotného rána byl dnešní den oproti těm předešlým velmi pozitivní. V ranním warm upu jsem obsadil patnáctou příčku, s níž jsem byl za daných podmínek spokojený. Musím přiznat, že mne to nakoplo i pro samotný závod. Měl jsme jako obvykle dobrý start a jako obvykle však taky druhé a třetí kolo, kde dokonce došlo ke kontaktu s jedním ze soupeřů, což mne stálo propad, ale za to jsem si mohl sám. Nepodařilo se mi včas překonat Holanďana Iwemu a tak mi skupinka, s níž se myslím dalo jet, prostě ujela. Chvíli mi po zpackaném úvodu trvalo, než jsem našel svůj rytmus a pak jsem začal obvyklou stíhací jízdu za obvyklým soupeřem Němcem Schrőtterem, jehož velký odstup se pomaličku zmenšoval a v posledních třech kolech jsem ho už viděl rozeznatelně před sebou. V posledním kole jsem se na něj přilepil a využil jeho chyby k předjetí. V poslední zatáčce jsem si hlídal vnitřní stopu, protože jsem tušil, že mi to tam bude chtít „narvat“. Na výjezdu mne začal vytláčet až na obrubníky a ve stejné úrovni jsme se posouvali směrem k cíli. Bylo to velmi těsně, protože o 14.místě v cíli nakonec rozhodoval fotofiniš, ve kterém jsem tenhle souboj o pouhou jednu tisícinu vteřiny vyhrál. V tabulce MS jsem rázem nova sedmnáctý, což je pozitivní. Tak uvidíme jak nám to půjde dál, příští neděli v Austrálii.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist