Kornfeil: Závod není v žádném případě ztracený

Počasí sehrálo důležitou roli v kvalifikačním tréninku třídy Moto3, kde závodí jezdec stáje Calvo Jakub Kornfeil. Český závodník si v tréninkových jízdách vedl velmi dobře, když páteční tréninky ukončil sedmý a v sobotních dopoledních jízdách byl pátý. V samotné kvalifikaci nestačil zajet rychlý čas dřív než začalo pršet a proto do závodu odstartuje osmnáctý.

Kornfeil: Závod není v žádném případě ztracený
V posledních minutách, které zbývaly do příchodu deště, byl Jakub Kornfeil na dráze společně s Romanem Fenatim a oba se snažili posunout víc dopředu. Romano Fenati z pětadvacáté pozice a Jakub Kornfeil z osmnácté, kde bylo jeho maximum 1´28,013 sekundy.

Ani jednomu se už na mokré dráze zlepšit nepodařilo a proto Kornfeil startuje z šesté řady společně s šestnáctým týmovým kolegou Isaacem Viňalesem a sedmnáctým Efrénem Vázquezem, který bude před závodem hodně namotivovaný, protože je to domácí Grand Prix jeho týmu Saxoprint-RTG.
„Motorku jsme měli nastavenou velmi dobře,“ uvedl Jakub Kornfeil a dále pokračoval: „Vlastně celou dobu tady v Německu všechno funguje velmi dobře. Volné tréninky dopadly slibně a tak jsme měli našlápnuto na dobrou kvalifikaci. Jenže nikdy není nic perfektní a nakonec si s námi takto pohrálo počasí. Po vyjetí do kvalifikace jsem jel s Vázquezem a Oliveirou. Sice super skupina, jenže jsme nejeli rychle. Chybělo nám asi půl vteřiny.“

„Místo toho, abychom jeli první pětku, nacházeli jsme se někde kolem patnáctky. Vzhledem k tomu, že jsem měl naplánované vyjetí na šest kol, mechanici mi signalizovali box. Viděli, že z této spolupráce nic nebude, tak mě stáhli. Po zajetí do garáže kluci hned hlásili, že za pět minut tady máme déšť. Rychle jsme tedy nazuli “esko“, abychom na konec kvalifikace mohli použít “emkovou“ směs. Nebylo na co čekat.“
„Nechtěl jsem na nikoho čekat. Věděl jsem, že rychlé kolo dokážu zajet i sám. Čas jsem ale stlačoval hrozně pomalu. Nejdříve 28,9, pak 28,6 a naposledy 28,0. To už byla poslední zatáčka úplně mokrá. Snažil jsem se ale za každou cenu to kolo dojet. Jinak bych se totiž mohl propadnout až někam do třetí desítky. S osmnáctým místem můžeme být nespokojení. Závod tím ale není v žádném případě ztracený. Jednou změnou počasí se přece nenecháme vykolejit,“ dodal odhodlaně Jakub Kornfeil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist