Kornfeil bude testovat ve Španělsku

Ačkoliv mistrovství světa silničních motocyklů začne v Kataru za více než dva měsíce, pro našeho stálého zástupce nejslabší kubatury Moto3 Jakuba Kornfeila začne sezona už příští týden.

Kornfeil bude testovat ve Španělsku
Jakub Kornfeil odcestuje do španělské Almerie, kde ve dnech 6.-8. února absolvuje privátní test se svým novým týmem Redox RW Racing GP. Po třídenním tréninku na tomto tradičním testovacím okruhu se celý tým společně s naším závodníkem přesune na okruh Ricarda Torma do Valencie, kde se 12.-14. února odehrají první oficiální IRTA testy. Únorový testovací program pak jezdci kategorie Moto3 společně se svými o třídu silnějšími kolegy z Moto2 zakončí 19.-21. února v Jerezu.
Jakub Kornfeil: „Už se nemůžu dočkat, až začneme s novým týmem pracovat. Prakticky ihned po podpisu smlouvy jsem dostal slib, že v zimě odjedeme alespoň jedny privátní testy, což je super! V Almerii jsem už před pár lety testoval a hrozně se těším, až opět sednu na motorku. V testech se zaměříme zejména na poznávání pro mě nového motocyklu KTM Kalex a taky nového týmu, abychom si mohli stanovit základní body, ze kterých budeme dále vycházet.“

19-letý Jakub Kornfeil, vítěz Red Bull Rookies Cupu 2009 a účastník 56 závodů Grand prix v kubaturách 125ccm/Moto3 tak nastoupí už do své 5. sezony Grand Prix. Nejlepším jeho loňským výsledkem bylo 6. místo v Brně, v mistrovství světa se pak umístil následovně: 2009-bez bodů (objel pouze 5 závodů), 2010-17. místo, 2011-12. místo a 2012-15. místo.

Do letošní sezony vyměnil český jezdec jak tým, tak i motocykl. Po dvou rocích odešel z italské stáje Redox-Ongetta-Centro Seta a bude závodit v nizozemském týmu Redox RW Racing GP, kde bude jeho týmovým kolegou, stejně jako v sezoně 2011, domácí Jasper Iwema. Tento tým prokázal vloni velkou profesionalitu, neboť jeho tehdejší jezdec Luis Salom se stal vicemistrem světa. Kornfeil ale vyměnil i značku motocyklu a místo FTR-Honda bude mít letos k dispozici bike Kalex-KTM, který pojedou v šampionátu ještě další piloti na čele s velkým favoritem MS kubatury Moto3 Jonasem Folgerem. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist