Když už to přeháňky fakt přehání

Pro ty co žijí v Holandsku je to možná zcela běžné počasí, pro závodění na motorce je však střídání období sucha a mokra totálně k ničemu. Když už by si Jakub Kornfeil mohl pro zítřejší závod klasické Dutch TT v Assenu vybrat, zvolil by si určitě mokro. A proč?

Když už to přeháňky fakt přehání
Je to celkem jednoduché, prozatím mu to vždy letos na mokru šlo moc dobře, o čemž svědčí například i devátá příčka z předešlého závodu v Silverstone. Na start zítřejšího již tradičně v Holandsku sobotního závodu se však postaví až jako osmnáctý. Určitě očekával více, ale prostě neustálé přeháňky nad okruhem to se svojí letošní aktivitou opravdu hodně přehnaly. Včera zrušený trénink kvůli trati zašpiněné olejem, byl pak pro všechny kubatury zrušen a dnes za to všichni dostali 15 minut náhrady k dobru. Jenže ani ráno a ani odpoledne se nejelo za úplného sucha, aby se podařilo motocykly naladit dle představ.
Jakub Kornfeil: „Dnešek vůbec nezačal dobře. V ranním tréninku jsem spadl asi v jeho polovině a docela dost mě bolela noha a trochu se mi i točila hlava. Mechanici sice motorku dokázali velmi rychle opravit, ale ve své podstatě to k ničemu už nebylo. Nervozita před kvalifikací byla cítit úplně všude, protože při pohledu nad hlavu muselo být všem jasné, že co nevidět musí zase nějaká ta přeháňka přijít. A nikdo si nechtěl vytáhnout „černého Petra“. Jenže ono začalo pršet hned vzápětí, co nás vypustili z boxů na trať. Bylo sice pár jezdců, kteří dokázali zajet velmi slušný čas, ale taky i pár těch jenž to zahodili hned v samém úvodu. Ve druhém kole kvalifikace pak začalo pršet ještě více a tak jsme všichni poslušně zajeli zpět do svých boxů a stanů. Zhruba dvacet minut jsme vyčkávali, i když někteří odvážnější přeci jenom vyjeli na trať možná s cílem najet si nějaké to mokré kolo navíc před zítřkem, jenže trať pak začala z ničeho nic neuvěřitelně rychle osychat. A tak jsme na posledních asi 11 minut znova vyjeli, tentokráte již na suchých gumách. Snažil jsem se vylepšit si pozici jak jen to bylo možné, protože po tom propršeném úvodu jsem patřil mezi ty, kteří nesplnili kvalifikační limit a dokonce jsem se pohyboval okolo 10.místa, jenže v té úplně závěrečné fázi už jsem zrychlit nedokázal a tak jsem se propadl až na místo osmnácté. Trošku si za to můžu sám, protože jsem nedokázal už zrychlit, ale taky mne zbrzdili jezdci přede mnou. Bylo myslím reálné jet o vteřinu rychleji, ale bohužel. Zítra snad při mne bude státá více štěstí a možná by se i mohlo zase něco přehnat. Za celý den jsme odvedli dobrou práci, akorát ten závěr se mi prostě nepodařil. Zítra to chce dobrý start a klidně i vodu a všechno je možné.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist