Jakub Kornfeil po japonské kvalifikaci

Velkou cenou Japonska zahájil šampionát MotoGP další zajímavou etapu roku 2015. Závodem v zemi vycházejícího slunce totiž začíná ono známé pacifické turné. Twin Ring Motegi je jeho první zastávka. Jezdec týmu Drive M7 SIC Racing Team Jakub Kornfeil si v japonské Grand Prix zatím vede velmi dobře. Během volných tréninků zajížděl dobré časy a postupně se zlepšoval.

Jakub Kornfeil po japonské kvalifikaci

V samotné kvalifikaci pak všechno podtrhl. Z jejího kraje Jihomoravan okupoval šestou pozici s časem 1.57:789. Poté absolvoval dvě zastávky u svých mechaniků. Vše podstatné se událo v posledních pěti minutách.

Jakub Kornfeil nalétl do rychlého kola a první úsek zdolal v čase 29.840, na to navázal hodnotou 22.717 ve druhé části tratě. Poslední dva úseky s velmi slibnými mezičasy 31.170 a 33.362 Jakub proměnil v konečný čas 1.57:089 a byl opět šestý. Další a zároveň poslední měřené kolo kvalifikace znamenalo pro našeho jezdce absolutně nejrychlejší mezičas v prvním úseku a reálná možnost ataku první řady. Kornfeil se ale zdržel za soupeři Dalla Portou a Navarrem a nakonec skončil osmý se ztrátou šesti desetin vteřiny.

Po kvalifikaci Jakub Kornfeil uvedl: „Po dnešku mám velkou radost. Z týmu, motorky i tratě. Mám radost, protože jsme dosáhli toho, čeho jsme chtěli. Chtěli jsme být v top ten a to se podařilo. Musíme to ale potvrdit ještě zítra. Předpověď říká, že bude pršet. To by pro nás mohlo být pozitivum. Každopádně jsme ale velmi dobře konkurenceschopní i na suchu, což je skvělé. Už se nemůžu dočkat závodu.“

„Zatím se oběma jezdcům daří,“
uvedl šéf týmu Johan Stigefelt. „Oba byli od začátku kvalifikace rychlí a to je moc důležité. Jejich výkon odráží také práci týmu. Pracuje velmi dobře a myslím, že čím dál lépe. Jakub dnes odjel velmi dobrou kvalifikaci. Je spokojený s motorkou, týmem a má dobrý pocit z jízdy. Jsem tedy zvědavý a zároveň nedočkavý na závod.“

Poznámka redakce: Jakub Kornfeil byl vedením závodu penalizován ztrátou tří pozic na startu za pomalou jízdu během třetího tréninku. Penalizace se rovněž týká Alexise Masboua, druhého v kvalifikaci Miguela Oliveiry a třetího Jorge Navarra.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist