Jak pak asi bude zítra?

Jakub Kornfeil se do Aragonu těšil, tak snad mu jeho nadšení vydrží i po celý průběh zítřejšího závodu, do kterého odstartuje ze čtrnácté startovní pozice.

Jak pak asi bude zítra?
Velmi členitý a jezdecky i rozmanitý je okruh poblíž města Alcaňiz. V kopcích a krajině „nikoho“, jenž mnohým připomíná třeba i Afghánistán, sice tu a tam vypadne elektřina a na dnešní noc se dokonce chystá dle předpovědi i hurikán, ale jinak je tu krásně a spoustě lidí se zde líbí. Mezi ně patří i jediný jezdec z České republiky v nejnižší kubatuře - Jakub Kornfeil. Snad na závodiště jenž hostí svým druhým ročníkem světový seriál MotoGP po zítřejším závodě nebude mít důvod zanevřít.
Jakub Kornfeil: „Neřekl bych, že jsem nemohl po roce ani dospat, ale nebudu ani nijak popírat, že jsem se do Aragónu těšil a zatím můžu říct, že jsem i s dosavadním průběhem dvou tréninkových dní spokojený. Již včera jsem se „motal“ v první patnáctce a dneska jsem si věřil, že bych mohl zajet čas pod 2min a 1 sekunda, což se nakonec i podařilo. V dnešním ranním tréninku jsem jezdil již od samého začátku velmi rychlá kola a dokázal jsem se držet i několik kol bez větších problémů s rychlejšími jezdci, což mne ještě více nabudilo na odpolední kvalifikaci. Někde v koutku duše jsem doufal, že bych se mohl někoho chytnout tak, abych zajel kolo za 2 minuty nebo těsně pod dvě, ale nakonec se tak nestalo, ale zase jsem svůj nejlepší čas zajel v posledním kole úplně sám. Prakticky celou kvalifikaci jsem odjezdil sám, což lze sice nyní považovat za chybu, ale na druhé straně by to mohla být výhoda pro zítřejší závod, neboť by mi nemělo dělat problém určit si svoje vlastní tempo v případě nutnosti. Nevím ani jak to, ale dneska ta kvalifikace uběhla z mého pohledu nějak strašně rychle. Bude moc záležet na startu a hlavně na průjezdu první pasáží. Přál bych si, aby mi to vyšlo a já se co nejrychleji probojoval do desítky a hlavně abych chytil hodně dobré tempo těch s nimiž jsem bojoval i v předešlých závodech jako např. Moncayo, Martin, či Folger. No a pokud se pojede na vodě, podle toho jaké tady kolují zvěsti, tak to bude opravdu síla!“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist