Jack Miller absolvoval operaci klíční kosti

Osmnáctiletý Jack Miller ve čtvrtek podstoupil úspěšnou operaci pravé klíční kosti. Dřív než Australan odcestoval do Barcelony, aby se tam podrobil operačnímu zákroku, absolvoval první společné testy s týmem Red Bull KTM Ajo, kde jednoznačně dokázal, že si místo v továrním týmu KTM zaslouží.

Jack Miller absolvoval operaci klíční kosti
Jack Miller si pravou klíční kost zlomil loni v létě, když havaroval na okruhu Indianapolis Motor Speedway. Tehdy byl jezdcem týmy Caretta Technology a do samotného závodu třídy Moto3 Velké ceny Indianapolisu vůbec nenastoupil.

Rodák z Townsville ve čtvrtek podstoupil operaci pravé klíční kosti na univerzitní klinice Quiron Dexeus v Barceloně. Zákrok, jenž skončil včera krátce po osmnácté hodině, provedli zkušení lékaři Dr. Xavier Mir a Dr. Victor Marlet.
Cílem operace bylo vyměnit stávající fixační destičku, jenž drží klíční kost pohromadě a zároveň poškozenou kost ještě víc zesílit. Miller teď potřebuje šest týdnů k úplnému zotavení, takže zimní přestávka je pro tyto účely naprosto ideální.

Australan Jack Miller pojede v Moto3 třetí kompletní sezonu, ale v týmu Red Bull KTM Ajo je nováčkem. Týmovým kolegou Australana je Karel Hanika, nováček v mistrovství světa, nováček v týmu, vítěz Red Bull Rookies Cupu 2013 a Mistr Evropy 2013.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist