Honda prezentovala svůj motocykl Moto3

Japonský motocyklový gigant Honda prezentoval v předvečer Grand Prix Katalánska v Barceloně svůj nový motocykl NSF250R, který bude od příšté sezóny závodit v nové kubatuře Moto3.

Honda prezentovala svůj motocykl Moto3
Honda prezentovala včera v Barceloně nový motocykl NSF250R, se kterým bude závodit v příštím roce v nové kubatuře Moto3.  Tento nový motocykl nahradí legendární RS125R, se kterým byla spojena historie Hondy. 29 mistrovských titulů v japonském šampionátu, 164 vítězných závodů Grand Prix a 15 titulů mistra světa značek - to dokázali jezdci světových jmen na motocyklu RS125R.
Nyní je tedy pokračovatelem tento motocykl Hondy v kubatuře Moto3. Honda bude nový motocykl včetně motoru a náhardních dílů prodávat přes své prodejce v celé Evropě. Firma 
GEO-Technology bude fungovat jako oficiální partner pro zákazníky. Ex-mistr světa pětistovek Alex Criville pojede s motocyklem NSF250R několik demo kol před zahájením závodu Grand Prix Katalánska v Barceloně.
"Koncept motocyklu NSF250R je pro nás důležitým krokem vpřed", řekl vývojový ředitel tohoto motocyklu Yoshiyuki Kurayoshi a dodal: "Hlavní charakteristikou je kompaktní motocykl. Váží 84 kilogramů, a má maximální výkon 35,5 KW a maximální počet otáček 13.300 za minutu. Nádrž má kapacitu 11 litrů."
Viceprezident HRC Shuhei Nakamoto chce s tímto motocyklem začít psát novou historii značky Honda: "Od prvního motocyklu MT125R z roku 1976, až k současnému RS125R vyvinula Honda během 34 roků velké množství motocyklů kubatury do 125 ccm. S RS125R jsme získali mnoho úspěchů a doufám, že to bude něco podobného i s novým motocyklem. Ostatně Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso se stali s těmito motocykly mistry světa a náš cíl je, aby mladí jezdci měli k dispozici závodní motocykl, s kterým budou schopni naučit se základům závodění a získávat zkušenosti. A díky tomu se jim jednoho dne splní sen a dostanou se až do královské kubatury MotoGP".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist