Hanika nebodoval, přesto předvedl parádní výkon

Třebaže klání v Assenu nedokončil, jel Karel Hanika od startu holandské TT skvělý závod, kde hrál v jeho úvodní části jednu z hlavních rolí a po pádu týmového kolegy Jacka Millera dokonce nějakou dobu figuroval na druhé pozici. Bohužel v šestnáctém kole havaroval při brzdění do deváté zatáčky a proto z Assenu odjíždí bez bodu.

Hanika nebodoval, přesto předvedl parádní výkon
Český závodník Karel Hanika sice z Holandska odjíždí bez bodu, ale opět bohatší o důležité zkušenosti, které dnes představovaly skutečně první ligu v soubojích se současnou špičkou Moto3. Hanika bojoval o pozice na stupních vítězů s Alexem Rinsem, Efrénem Vázquezem nebo Miguelem Oliveirou. Rozhodně si nenechal nic líbit a předjíždění oplácel stejnou mincí.
Osudným se mu stal nájezd do deváté zatáčky v šestnáctém kole závodu, kde při brzdění dostal highsider. Hanika se vrátil do závodu, ale po dvou kolech byl nucen zajet do boxů a své snažení předčasně ukončit.

„I přes pád jsem velmi spokojen s pocitem, jaký jsem měl v přední části skupiny,“ uvedl po závodu Karel Hanika. „Dlouhou dobu jsem dokázal bojovat o umístění na stupních vítězů. Někteří jezdi jeli ve skupině hodně na hraně, takže to byla pořádná bitva. Pak jsem v jednom kole udělal chybu a havaroval. Zadní kolo mi dost podklouzlo a následoval highsider.
„Pokud v některých z dalších podniků pojedeme stejně jak dnes, myslím, že dokážu zajet pódium,“
prozradil brněnský závodník a závěrem dodal: „Dnes jsem se hodně věcem naučil. Byla to podobná bitva, jak před dvěma týdny v Barceloně. Teď už se musíme zaměřit na závod v Německu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist