Grünwald má šanci předvést talent

Nadějný německý motocyklista Luca Grünwald má před sebou premiérový ročník v mistrovství světa silničních motocyklů, který absolvuje v sedle motocyklu Kalex-KTM týmu Kiefer Racing.

Grünwald má šanci předvést talent
Devatenáctiletý Luca Grünwald vyhrál v roce 2007 ADAC Junior Cup a o tři roky později slavil první titul německého šampiona v nejnižší kubatuře mezinárodního mistrovství Německa IDM. Loni závodil s týmem Motorrad Bayer-Bikerbox Racing v kategorii IDM Supersport 600, kde obsadil celkové sedmé místo.

Po letech čekání a shánění potřebného rozpočtu na první kompletní ročník mistrovství světa, je tu konečně první velká šance, kterou Luca Grünwald dostal u domácí stáje Kiefer Racing. „Konečně mám příležitost ukázat co umím,“ uvedl Luca Grünwald během návštěvy Sachsenkrad Motor Bike Show v Drážďanech. „Chci tím říct, že jsem pokaždé odevzdával maximum, ale nyní to bude úplně jiné.“
Tým Kiefer Racing není pro německého závodníka úplně nové prostředí, protože v jeho barvách jel loni v pozici náhradního jezdce závody Velké ceny Austrálie a Japonska. V závěru sezony pak absolvoval s týmem Freudenberg poslední závody španělského mistrovství CEV v kubatuře Moto3.

„Už se těším až budeme naplno testovat,“ pokračoval Luca Grünwald, jenž si novou motorku vyzkouší 6.února v Almerii. „Bude to s motocyklem Kalex KTM 2013 a máme v plánu projít všechny jednotlivé detaily, abychom motorce lépe porozuměli a našli pro mě ideální nastavení.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist