GP San Marina - závod 125 ccm

Vítězem úvodního závodu stopětadvacítek se v Misanu stal španělský jezdec Marc Marquez s motocyklem Derbi. Český jezdec Jakub Kornfeil si dojel pro 16. místo.

Španělský jezdec Marc Marquez vyhrál úvodní závod na okruhu Misano Adriatico a zvýšil tak svůj náskok na čele šampionátu na 9 bodů. Do závodu nejlépe odstartoval Pol Espargaro, pak se ale do čela dostal pozdější vítěz Marquez. V 6. kole šel do čela závodu Nicolas Terol, ovšem ve 12. kole mu to Marquez opět vrátil. Na čele ale vydržel pouze jedno kolo a opět vedl Terol.

v 18. kole se do čela dostal definitivně Marquez a svůj náskok neustále zvyšoval a závod bez problémů vyhrál. Druhý dojel jeho krajan Nicolas Terol s Aprilií a ztrácí tak na svého krajana Marqueze v průběžné tabulce MS 9 bodů. Dramatický souboj čtveřice jezdců o poslední podiové umístění rozhodl pro sebe letošní smolař Efren Vazquez, za ním pak dojel jako čtvrtý Bradley Smith, pátý Sandro Cortese a až šestý Pol Espargaro, který tak v tabulce šampionátu na vedoucí duo nějaké ty bodíky ztratil.

Sedmý dojel v těsném souboji Tito Rabat před Tomoyoshim Koyamou, a dále se v Top umístili Randy Krummenacher, Danny Webb.

Do bodů se ještě vešli Jonas Folger, Johann Zarco, Alberto Moncayo, Simone Grotzkyj a Adrian Martin.

Český jezdec Jakub Kornfeil odstartoval do závodu z 19. pozice a celý závod bojoval těsně za bodovanými umístěními. Nejdříve se vypořádal s Jasperem Iwemou, později i s Marcelem  Schrötterem a v cíli na něho zbylo nevděčné 16. místo.

Grand Prix San Marina - závod 125 ccm

01- Marc Marquez – Red Bull Ajo Motorsport – Derbi RSA 125 – 23 kol za 39′56.117