Gárdnerovi plánují divokou kartu v Moto3

Patnáctiletý Remy Gardner začal závodit ve svých deseti letech doma v Austrálii. Dnes bydlí čtyřicet kilometrů od Barcelony v Sitges, a v posledních dvou letech soutěží v kategorii Moto3 španělského motocyklového šampionátu CEV, kde loni v barvách týmu Calvo obsadil celkové šestnácté místo.

Gárdnerovi plánují divokou kartu v Moto3
Mnohem úspěšnější byl Remy Gardner loni v Albacete, když si na mistrovství Evropy vybojoval parádní třetí místo za vítězným Karlem Hanikou a druhým Bryanem Schoutenem. Příjmení Gardner není v případě Remy Christophera čistě náhodné, protože se skutečně jedná o syna mistra světa 500ccm kubatury seriálu Grand Prix z roku 1987 Wayne Gardnera.
Koncem února bude Gardnerovi šestnáct, takže splní podmínky minimální věkové hranice pro závodění v třídě Moto3 mistrovství světa silničních motocyklů a pevně doufá, že v průběhu sezony bude mít příležitost změřit síly s elitou světa jako jezdec na divokou kartu.

„Jsem přesvědčen, že letošní rok bude hodně výrazný,“ uvedl Remyho otec Wayne Gardner. „Pravě teď je dostatečně rychlý a máme pro týmy nějaké zajímavé možnosti. Věřím, že se znovu dostane do španělského šampionátu, což je priorita a tak se stane, ale také bych ho chtěl dostat asi do čtyř závodů Moto3 (mistrovství světa silničních motocyklů) na divokou kartu.“
Wayne Gardner nakonec prozradil, že dají přednost tomu týmu, který jim s možností závodit na divokou kartu pomůže. Australan bude v tomto směru tvrdým vyjednavačem, protože má z mistrovství světa velké zkušenosti a sám jako jezdec závodil v seriálu Grand Prix celkem osm kompletních sezon. Pro Remyho Gardnera jen dobře.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist