Faubelova poslední šance

Španělský ex-vicemistr světa stopětadvacítek Hector Faubel se vrací z Moto2 nazpět do "dvácek" a pokusí se vybojovat v posledním roce této dvoutaktní kubatury titul mistra světa.

Faubelova poslední šance
V roce 2011 se španělský jezdec Héctor Faubel vrací nazpět do kubatury, kde slavil své největší úspěchy. Ostatně o tom hovoří jeho titul vicemistra světa 2007, kdy byl o pouhých 5 bodů druhý za Talmacsim. A nyní se vrací do týmu Bancaja Aspar: “Pro mě je to něco výjimečného, vrátit se nazpět do Jorgeho týmu. Jezdil jsem pro něho pět roků a z toho tři byly fantastické. Jorge mě přesvědčil, abych se vrátil do kubatury 125 ccm", říká Faubel, který v týmu Marc VDS Racing zažil v Moto2 opravdu hodně těžkou sezónu 2010. 


Hector Faubel, se tak po třech létech ztrávených ve 250 ccm a v Moto2 vrací do své kubatury. Nejdříve ale musel se svým privátním trenérem Juanem Torrijem po opravdu náročné a tvrdé dietě a speciálním tréninku shodit několik kilo, aby se necítil ve stopětadvacítkách nesvým. 

“Základní idea byla jasná, závodit ve třídě, kterou dobře znám a v týmu, který rovněž znám a který je kvalitní. A tak mít od začátku sezóny šanci, bojovat o titul mistra světa. V roce 2007 jsem titul nezískal díky problémům s mým motocyklem v Sepangu, ovšem letos chci bojovat až do konce sezóny o mistrovský titul", je si jistý Faubel. 

Nejdříve se ale musí Faubel vypořádat se svým vlastním týmovým kolegou, s vicemistrem světa 2010 Nico Terolem: “Jistě bude týmový kolega Nico jedním z největších soupeřů. Dále samozřejmě Sergio Gadea, další jezdec, který se vrací z Moto2 a je také hodně rychlý. Pochopitelně ještě Efrén Vázquez a Tomoyoshi Koyama, takže jednoduché to určitě nebude",má o svých největších soupeřích dokonalý přehled španělský pilot, jehož první test se bude konat ve Valencii od 11. do 13. února.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist