Eric Granado k Asparovi

Pilot Kalex-KTM Jonas Folger obdrží nového týmového kolegu z Brazílie. V Moto3 totiž pojede jako druhý jezdec týmu Mapfre 16-letý Eric Granado.

Překvapením provizorní startovní listiny kubatury Moto3 je určitě druhý jezdec týmu Mapfre Jorge «Aspar» Martineze: 16letý Brazilec Eric Granado bude vedle Jonase Folgera (19) sedlat druhý motocykl Kalex-KTM.

Granado si udělal jméno ve Španělsku díky svému závodění v sezoně 2011, kdy obsadil celkově v CEV 5. místo v kubatuře do 125 ccm. Ovšem jako pilot Moto2 na biku TSR-MotoB týmu JIR (jako týmový kolega Johanna Zarca) totálně pohořel.
Granado nezískal v šampionátu během svých 11 startů - mohl startovat až po dovršení 16 roků, tedy od GP Velké Británie - ani jeden jediný bod, na startovním roštu nestál lépe než 28. (Sachsenring) a nejlepším závodním výsledkem bylo 21. místo v Mugellu. Ve finálovém závodě ve Valencii skončil s kolem ztráty 29....!

Doposud byl jako jednoznačný favorit na tento druhý motocykl vždy jmenován Kevin Calia - aktuální mistr Itálie Moto3 s celkem 6 vítěznými závody. Ovšem promotér MS chce kvůli prodeji televizních práv mít na startovním roštu bezpodmínečně jednoho Jihoameričana, navíc Granado má za svými zády hodně movitého sponzora, petrolejářskou firmu Mobil.