Desátá lajna, něco co jsem si fakt přál!

Zadřený motor může za to, že Jakub Kornfeil bude zítra na startu Velké ceny Německa na Sachsenringu, stát až „někde pod kopcem“.

Desátá lajna, něco co jsem si fakt přál!
Bohužel je to frustrující skutečnost, ale nic se s tím nedá dělat, protože určité záležitosti jsou zkrátka nezvratné. A i to je motocyklový sport. Jenže jak pravil klasik, závody jsou v neděli a kocour své myši počítá taky až po lovu.
Jakub Kornfeil: „Nejraději bych dneska nic nekomentoval, protože „lepší“ to dneska už ani snad být nemohlo. Tak moc jsem se na Sachsenring těšil a „za odměnu“ budu nakonec stát na startu ani nevím pomalu kde. Myslím, že snad někde pod kopcem, odkud nedohlédnu ani do první zatáčky. Řekl bych, že to bude ještě dál než na začátku roku v Kataru. Ale co, musím se s tím nějak poprat, protože stejně mi ani nic jiného nezbývá. V ranním tréninku nám motorka jela dobře a vše fungovalo, tak jak by mělo a i čas byl srovnatelný, přičemž můj odstup od špičky byl velmi solidní. Do kvalifikace jsem si věřil, že pojedu ještě rychleji, bohužel však šéfmechanik udělal motorku tak „ostrou“, že se po jeden a půl kole regulérně hvízdla, takže místo co bych jezdil, jsem ji tlačil do boxů. Po třiceti minutách neuvěřitelného koncertu mechaniků jsem tak stihl aspoň úplný závěr kvalifikace, když se měnil i válec, který byl také poškozený. Do motorky přišel válec i píst již trochu jetý, abych v těch posledních myslím asi třech kolech, které jsem měl k dispozici, mohl jet hned rychle a zajel aspoň nějaký čas a neskončil tak úplně poslední. Vlastně jsem zajel dvě rychlá kola a to mne v tom prvním ještě na cílovce předjel Sandro Cortese a hned vzápětí přede mnou havaroval, takže jsem se mu musel ještě vyhnout. To závěrečné kolo nebylo špatné, ale prostě to chtělo zajet ještě o vteřinku rychleji a byl bych někde jinde. A to je asi tak všechno….., zbytek zítra!“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist