Cortese míří do Moto2

Rutinér kubatury 125-ccm a brněnský vítěz Sandro Cortese z Německa oznámil, že v příštím roce pojede o kubaturu výš, tedy v Moto2. Otázkou ale zůstává, v kterém týmu...

Cortese míří do Moto2
Po sedmi rocích závodění v seriálu Grand Prix (2005-2011) v kubatuře 125 ccm chce německý jezdec Sandro Cortese postoupit v roce 2012 o kubaturu výš. Brněnský vítěz stopětadvacítek to oznámil prostřednictvím televizního německého sportovního kanálu Sport1.
Cortese závodí tento rok za Intact-Racing Team Germany s motocyklem Aprilia RSA a pro německou televizi Sport1 vysvětlil: "Je právě polovina této sezóny. Mohu ale s jistotou říci, že chci změnit kubaturu a v roce 2012 závodit v Moto2. S kterým týmem, to nyní ještě nemohu říci. Samozřejmě, že v první linii jednáme s mým současným týmem, což by bylo optimální řešení".
V rámci Grand Prix České republiky se ale sešli spolumajitelé Racing-Team-Germany  pánové Keller, Fischer a Heidolf s továrním jezdcem týmu MZ-Honda Maxem Neukirchnerem. Z hlediska týmové strategie by totiž tento německý tým chtěl závodit v příštím roce v kubatuře Moto2 právě s jmenovaným Sasíkem, zatímco Corteseho by rádi viděli v nové kubatuře Moto3.
Takže pokud se chce Cortese definitivně rozloučit s malými kubaturami, tak se musí zároveň poohlédnout po jiném týmu Moto2.

Cortese se tak chce vydat ve stopách svého krajana Stefana Bradla, který hodlá tuto kubaturu opustit a závodit příští rok v královské kubatuře MotoGP, ačkoliv ani v jeho případě doposud ještě nepadlo definitivní rozhodnutí, za který tým v MotoGP současný lídr Moto2 Bradl pojede.

Sandro Cortese je aktuálně v MS na čtvrtém místě se ztrátou 35 bodů na lídra malorážek  Nicolase Terola, ovšem na třetího v tabulce Mavericka Vinalese ztrácí pouze 1 bod, když po108 závodech Grand Prix se 7 podiovými umístěními, 3 Pole position a 5 nejrychlejšími koly v závodě, se konečně v Brně dočkal svého prvního vítězství.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist