Ana Carrasco: Mladá dáma blamovala všechny německé talenty

Ana Carrasco přišla do MS-Moto3 jako nepopsaný list, a ze začátku se ji všichni posmívali. Nyní se úsměv ze rtů jezdců jako Öttl, Alt, Finsterbusch a Co. pomalu ztrácí....

Ana Carrasco: Mladá dáma blamovala všechny německé talenty
Růžové startovní číslo, růžová helma - 16-letá Ana Carrasco chce prostě svým mužským soupeřům dát jasně najevo, kdo že je to právě předjíždí. Týmová kolegyně ve stáji Calvo největšího favorita MS-Moto3 Mavericka Viñalese dala o sobě vědět už při únorových testech. A zatímco v listopadu v Almérii sedlala ještě motocykl z Red-Bull-Rookies-Cupu, tak nyní má k dispozici tovární KTM.

Ve španělském šampionátu CEV neměla Ana příliš možností na sebe upozornit, jednak ji chyběly zkušenosti a její tehdejší tým byl všechno jiného, než profesionální a to nesmíme zapomenout, že také motocykl nebyl zrovna konkurenceschopný. Teprve 10. března oslavila rodačka z města Murcia své 16. narozeniny, tedy právě včas, aby mohla startovat v seriálu GP hned od prvního závodu a některým mládencům způsobit hodně nepříjemné bolení hlavy.

Při svém debutu v MS začala Ana hodně pozvolně a opatrně. Po třech volných trénincích se Newcomerin z týmu Calvo držela disktrétně mezi 32 účastníky po velkých problémech s nastavením motorky až na 31. pozici – se ztrátou 5,2 sekundy na Saloma.
Během Qualifying v sobotu se podařilo technické problémy vyřešit a tmavovlasá pilotka KTM si vyjela 23. startovní pozici a přiblížila se na 3,2 sekundy na nejlepší čas Saloma.

Všichni němečtí talenti tak zažili obrovskou blamáž: Finsterbusch, Öttl a Alt – byli pomalejší a dokonce i Jack Miller, šampion IDM 125-ccm 2011 a účastník MS 2012 byl o pouhých 0,3 sec rychlejší a to znamenalo postavení o pouhá dvě místa před Španělkou.

V závodě samotném si udržela Ana Carrasco pevné nervy, ve svém nejrychlejším kole (2.09,357 min) byla stejně rychlá jako Öttl, který dojel 17., Alt a Finsterbusch byli pomalejší. 

V cíli byla šachovnicovým praporkem odmávnuta jako 20., tedy opravdu výborný debut v seriálu GP a v týmu panovala spokojenost: "Jsem velmi spokojená, pro můj první závod v GP je to velmi dobrý výsledek. Tedy hlavně po těch všech problémech, které jsme měli. S týmem jsme hodně pracovali a na konci se ukázalo, že se to vyplatilo. Ukázal to konečně výsledek v závodě, kdy jsem bojovala ve skupině a tuto skupinu jsem dlouho vedla. Bohužel jsem na konci udělala malou chybu a ztratila tak nějaké to místo. Jinak jsem ale spokojena a těším se do Texasu, že se naučím ještě daleko víc".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.14
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist