Alex Márquez bude bojovat o titul, říká Alzamora

První kompletní sezona v mistrovství světa silničních motocyklů dopadla pro Alexe Márqueze víc než dobře, když v sedmnácti závodech roku 2013 celkem pětkrát bodoval umístěním na stupních vítězů kubatury Moto3, z toho jednou vyhrál a v celkovém hodnocení obsadil čtvrtou pozici.

Sedmnáctiletý Alex Márquez je mladším bratrem dvacetiletého Marca Márqueze, jezdce tovární Repsol Hondy v MotoGP a vůbec nejmladšího mistra světa, jenž je nyní prvním nováčkem královské kubatury od roku 1978, jemuž se podařilo vyhrát šampionát.

Převaha španělské bratrské dvojice může být do budoucna velmi výrazná, protože Marc Márquez o svém mladším bratrovi tvrdí, že je mnohem silnější než je on sám. Dřív než začala letošní sezona Marc Márquez prozradil, že jeho bratr Alex byl v zimní přípravě velmi silný a proto si myslí, že během sezony může zaznamenat dobré výsledky.
Celkové čtvrté místo Alexe Márqueze v hodnocení nejnižší kubatury Moto3 a titul pro Nováčka roku 2013 tak pro jeho bratra Marca příliš velkým překvapením nebylo. Jisté překvapení nad jeho výsledky ale neskrýval Emilio Alzamora, který se Marcu Márquezovi věnuje od jeho dvanácti let a jistý vliv má také na závodní kariéru jeho bratra Alexe.

Emilio Alzamora má dobrou schopnost vyhledávání talentů a pevně věří, že mladší z dvojice bratrů Márquezových bude už brzy bojovat o titul, když pro Motorcycle News uvedl: „Alex má velký talent, ale je jiný než Marc. Musím říct, že jsem překvapen s jeho pěti umístěními na stupních vítězů a jedním vítězstvím v jeho první sezoně a v příštím roce bude určitě cílem vyhrát mistrovství.“
Rok 2014 bude pro tým Estrella Galicia 0,0 premiérou v nasazení nové techniky, protože po roce spolupráce s rakouskou KTM nyní pojedou s motocykly Honda. Japonci mají velký zájem na tom, aby se v nejnižší kubatuře znovu vrátila na vrchol. Jezdci KTM totiž vyhráli posledních jednadvacet závodů třídy Moto3 v seriálu Grand Prix, což je teď nový rekord.