Alberto Moncayo končí, nahradí ho Jonas Folger

Od závodu v americkém Indianapolisu pojede v barvách stáje Mapfre Aspar Moto3 osmnáctiletý Jonas Folger. Po úvodních devíti kolech sezony v týmu končí Alberto Moncayo, jehož německý jezdec nahradí ve všech zbývajících závodech sezony.

Alberto Moncayo končí, nahradí ho Jonas Folger
Tým Jorge Martíneze loni vyhrál titul v nejnižší kubatuře motocyklového šampionátu díky Nicolasi Terolovi, který dnes závodí dál pod hlavičkou stáje Aspar, ale v kubatuře Moto2. Letošní sezona už tak úspěšná není. Héctor Faubel je v průběžném hodnocení dvanáctý, Alberto Moncayo patnáctý.

Španěl Moncayo v posledních třech závodech nebodoval a to se mu pravděpodobně stalo osudným. Nicméně je zajímavé, proč tým opouští zrovna on a ne třeba jeho mnohem zkušenější kolega Héctor Faubel, kterému se také moc nedaří. Moncayo je navíc jediný, kdo v letošním roce pro tým vybojoval umístění na stupních vítězů, když v deštivém závodu ve Francii projel cílem druhý.

Odchod Španěla je naopak velkou příležitostí pro talentovaného Jonase Folgera. Němec od začátku sezony závodil v sedmi závodech s týmem IodaRacing Project a jeho výsledková bilance je velmi špatná. Dokončil jen jediný závod ve Francii a nejlepší kvalifikační výsledek, v podobě osmého místa na startu, zaznamenal v domácí Grand Prix na Sachsenrigu.

Od Indianapolisu bude mít Němec za sebou jeden z nejzkušenějších týmů v paddocku motocyklového šampionátu, obrovské technické zázemí a prototyp Kalex-KTM. Zda tuto šanci využije teď záleží pouze a jen na něm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist