Adrian Martin bez týmu a bez motorky

Hodně turbulentní je současná situace ve stopětadvacítkách. Dalším jezdcem, který nemá nyní angažmá, je španělský talent Adrian Martin. Ovšem na testech chyběli z různých důvodů i někteří další jezdci, ale více v článku.

Adrian Martin bez týmu a bez motorky
Španělský jezdec Adrian Martin - vloni celkově 15. v mistrovství světa kubatury do 125 ccm - překvapivě chyběl na testech ve Valencii. Nyní ale informoval MotoWorld.es, že tento jezdec, který měl jezdit a má platnou smlouvu s týmem "Motorsport 69" (tým patřící Alexovi Debónovi - sponzor "Aeroport de Castello"), za tuto stáj  letos světový šampionát nepojede. Důvodem jsou jeho chybějící finanční prostředky na účast v šampionátu. Adrian Martin měl pilotovat jednu z mnoha továrních Aprilií RSA. Dle nejnovějších informací by mohl jet Martin (18 let) a vloni devátý v Motegi za tým Aspara Martineze, ovšem pouze ve španělském šampionátu CEV.


Pokud se dále podíváme do výsledkových listin právě ukončených testů a srovnáme je s provizorními startovními listinami, tak nás jistě napadne, že se zas tak úplně neshodují a že někteří piloti a týmy v Cheste u Valencie chyběli, nebo nebyli uvedeni ve výsledkových listinách. V té slabší kubatuře jsem tedy postrádal Japonce Tomoyoshi Koyamu (odchází do šampionátu CEV, kde bude jezdit Moto2), oba dva piloty rozpadlého týmu Molenaar Racing Jaspera Iwemu z Holandska (na snímku) a Španěla Luise Saloma, výše uvedeného jeho krajana Adriana Martina (Motorsport 69) a také oba piloty stáje WTR Ten10 Francesca Mauriella a prvního Inda v šampionátu Grand Prix Saratha Kumara (na jehož debut si tedy musíme počkat minimálně do Estorilu) a konečně oba jezdce stáje Matteoni Racing Francouze Luise Rossiho a Španěla Joana Perellu. 

 
V Moto2 sice testovali, ale nebyly u nich uvedeny dosažené časy (tedy nebyly týmem zveřejněny) Španěl Pol Espargaro a Francouz Valentin Debise - oba za tým Andrea Boscoscura "HP Tuenti Speed UP". Chyběl také zraněný Ratthapark Wilairot (SAG Honda -  Stop and Go) z Thajska a dodatečně nominovaný Belgičan Xavier Simeon (RTL Sport), jehož motocykl Tech3-Mistral611 ještě nebyl připraven. Bohužel netestoval ani favorizovaný Turek Kenan Sofuoglu (Technomag CIP) se šasím Suter, který odletěl domů z rodinných důvodů a jehož těžce nemocný otec bohužel ve čtvrtek večer zemřel a co bylo hodně zajímavé, chyběl i katarský tým QMMF Racing s oběma jezdci Španělem Rickym Cardusem a Katarcem Mashei Al Naimim. No a i nadále zůstává otazník nad náhradníkem Španěla Fonsi Nieta v týmu G22 Racing, kdy jeho osiřelý motocykl Moriwaki zde sice testoval Polák Lukasz Wargala, ale příliš nepřesvědčil, takže naděje Gábora Talmacsiho, Joana Olivého a našeho Lukáše Peška jsou stále ještě živé!  Ovšem vše může být jinak...!Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist