Z Portugalska veze Popov sedmnáct bodů

O uplynulém víkendu uspořádali předposlední díl motocyklového seriálu FIM CEV Repsol, který tentokrát přivítalo portugalské Portimao, kde po celou dobu panovalo krásné slunečné počasí s letními teplotami. Miroslav Popov na této trati ještě nejel, takže měl ztížené podmínky a trať se teprve musel učit. Nakonec z toho bylo jedno páté a jedno desáté místo.

Z Portugalska veze Popov sedmnáct bodů
V pátečních volných trénincích jsme hledali vhodné nastavení motorky a Míra hledal ideální stopu na trati. Dosahované časy se stále zlepšovaly jak se Míra sžíval s touto náročnou tratí. V sobotních kvalifikacích jsme přizpůsobovali nastavení motorky zrychlujícím se časům Míry. Výsledný čas z kvalifikací stačil ale pouze na 18. místo na startovním roštu.

Pro nedělní závod jsme připravili opět několik změn v nastavení motorky, které jsme si vyzkoušeli v ranním warm-upu. Tyto se změny se ukázaly jako krok správným směrem a ve warm-up zajel Míra lepší čas než v sobotních kvalifikacích.

V prvním závodě Míra dobře odstartoval a postupně se propracoval až na výborné páté místo, na kterém projel i cílem prvního závodu. Na základě dat a pocitů Míry jsme do druhého závodu mírně změnili nastavení motorky. Po startu druhého závodu se Míra opět probojoval o několik pozic vpřed. Přemírou snahy o další postup ale několikrát chyboval a vždy se propadl o několik pozic. Ztracené pozice ale vždy získal zpět. Postupně se propracoval na desáté místo, na kterém projel cílem druhého závodu.
Z Portimaa si z obou závodů odvážíme celkem 17 bodů. Před posledním závodem, který se koná 16.listopadu ve španělské Valencii, je Míra s 47 body na průběžném 9. místě. Na 8. místo mu schází jen dva body. Pátým místem v prvním závodě vyrovnal Míra své nejlepší umístění z prvního závodu na okruhu Navarra.

Závodní víkend na portugalské okruhu Algarve Miroslav Popov komentoval slovy: „Moje první kola na trati v Portimau byly až v pátečních volných trénincích. Nikdy jsem neměl možnost na této trati jezdit a oproti jiným jezdcům nás absence na testech limitovala jak v najetých kolech, tak v nastavení motorky. Snad jediné pozitivní je, že jsme se neustále dostávali s časy dopředu, ale i tak ztráta na prvního byla obrovská.“

„V kvalifikaci mi to stačilo na osmnácté místo, což pro start do závodu nebylo nic dobrého. Přesto jsem se v průběhu prvního závodu posouval vpřed a nakonec jsem závod skončil na páté pozici. Do druhého závodu jsme udělali pár změn v nastavení. Chtěl jsem se co nejvíce dostat ze zadních pozic dopředu a tím jsem dělal chyby. Byl jsem stále mimo trať, ale nakonec z toho bylo desáté místo.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist