Z pole position odstartuje Rodrigo, Vierge a Barragan

Závěrečný podnik mezinárodního mistrovství Španělska v závodech silničních motocyklů FIM CEV Repsol v pátek odstartovaly volné tréninky, které místy poznamenala nepřízeň počasí v podobě deště. V sobotu foukal silný vítr, ale také sem tam vysvitlo sluníčko. Kvalifikační tréninky rozhodly o pozicích na startu posledních klání sezony.

Nejnižší kubatura Moto3 měla v úvodu víkendu ve španělské Valencii celkem šestapadesát závodníků, kteří byli rozděleni do dvou skupin A a B. V první skupině zajel v kvalifikacích nejrychleji Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team) jehož maximum v sedle KTM bylo 1'40,369 sekundy. Druhý Fabio Quartararo (Junior Team Estrella Galicia) zajel na Hondě čas o jednadvacet tisícin pomalejší 1'40,390 sekundy. Třetí byl Albert Arenas (Calvo Team) s časem 1'41,098 sekundy.
Skupinu B vyhrál v kombinaci časů Jorge Navarro (Junior Team Estrella Galicia) s kolem za 1'40,501 sekundy. Druhé místo obsadil s časem 1'40,611 sekundy John McPhee (SaxoPrint-RTG) a v jedné sekundě byl ještě třetí Marcos Ramirez (Team Machado) a čtvrtý Tatsuki Suzuki (PMS CIP) na Mahindře. Do závodu se kvalifikovalo (A-B) čtyřiačtyřicet jezdců a první řadu na startu má Gabriel Rodrigo, Jorge Navarro a Fabio Quartararo. V posledních dvou závodech je k dispozici padesát bodů a ve hře je celkové druhé a třetí místo.

FIM CEV Respol Moto3 – kvalifikace (A-B)
Sobota, 15.listopadu 2014 – Valencie, Španělsko
FIM CEV Repsol Moto3 QP.pdf

V třídě Moto2 má pole position Xavi Vierge (Targobank Motorsport). Španěl zajel v odpolední kvalifikaci 1'37,356 sekundy, což mu stačilo k tomu, aby do závodu startoval stejně jako v Portugalsku první. Po jeho boku se do první řady postaví Švýcar Jesko Raffin (Pons Racing), který už má titul šampiona jistý. Třetím jezdcem na startu je Jihoafričan Steven Odendaal (Targobank Motorsport). Nejlepším z jezdců kategorie Superstock 600 je šestnáctý v pořadí Alex Sirerol (Cardelus-BST) jedoucí v sedle Kawasaki. V posledním závodu roku bojuje o celkové druhé místo Florian Alt s Edgarem Ponsem. Oba jezdce teď dělí pět bodů.
Ve Španělsku je rovněž český tým Montáže Brož Racing s jezdcem Miroslavem Popovem, který závodí v kategorii Moto2. V první kvalifikaci nastavil český závodník své maximum na hodnotu 1'38,844 sekundy, což byl sedmý nejlepší čas se ztrátou osmi desetin na provizorní pole position. Odpoledne byl Miroslav Popov s časem 1'38,900 sekundy devátý. V kombinaci časů obou kvalifikací je jezdec týmu Montáže Brož devátý a do závodu odstartuje ze třetí řady společně s Edgarem Ponsem a Alejandrem Medinou.

FIM CEV Respol Moto2 – kvalifikace
FIM CEV Repsol Moto2 QP.pdf

V třídě Superbike si pro nejlepší kvalifikační čas 1'34,731 sekundy dojel Santiago Barragan (Team Stratos). Druhý do závodu odstartuje Carmelo Morales (Calvo Team) a jako třetí se do první řady postaví Robertino Pietri (Kawasaki Palmeto PL). Superbiky jsou jedinou kategorií, kde ještě není nic definitivně rozhodnuto. Lídrem průběžného hodnocení je se 144 body jezdec BMW Ivan Silva (Targobank Motorsport). Druhý v pořadí Kenny Noyes (Kawasaki Palmeto PL Racing) ztrácí na vedení jen čtyři body. Ve hře o titul zůstává rovněž Santiago Barragan a Carmelo Morales. Superbiky budou rozhodně skvělou a napínavou podívanou.