Titul ve FIM CEV Repsol slaví Morales, Bulega a Pons

Ve Valencii v neděli skončil motocyklový šampionát FIM CEV Respol jehož první ročník v novém formátu nabídl tituly v juniorském mistrovství světa Moto3, mistrovství Evropy v třídě Moto2 a Superbike. Už v Jerezu si evropský triumf třídy Superbike zajistil Carmelo Morales, ve Valencii se v posledním kole sezony rozhodovalo o vítězi třídy Moto3 a Moto2.

Titul ve FIM CEV Repsol slaví Morales, Bulega a Pons

Moto3 Junior World Championship

Jezdci juniorského šampionátu jeli poslední dva závody a ve hře nebylo nic menšího než juniorský titul mistra světa. Po předposledním kole v Jerezu soutěž vedl italský závodník Nicoló Bulega (Junior Team VR46 Riders Academy) před Arónem Canetem (Junior Team Estrella Galicia 0,0), který kvůli zranění nenastoupil do dvojice závodů v Jerezu a tím přišel o čtyřicet bodů náskoku. Ve Valencii tak byla na programu rozhodující bitva o titul.

První závod zastavily krátce po startu červené vlajky, když havaroval Juanjo Núnez (Ongetta Junior Team). Závod byl později restartován a zkrácen na devět kol. V čele závodního pole jeli jezdci Joan Mir (Machado Leopard Junior Team), Albert Arenas (Laglisse Academy), Lorenzo Dallaporta (Laglisse Academy), Arón Canet (Junior Team Estrella Galicia) a Nicolo Bulega (Junior Team VR46 Riders Academy). Jezdci bojovali o pozice, jedno předjetí střídalo další, ale v takto nasazeném tempu do cíle všichni nedojeli. Po kontaktu mezi Arónem Canetem s Dalla Portem skončili oba jezdci na zemi a nebodovali. Závod vyhrál Albert Arenas před Joanem Mirem a nováčkem v soutěži Ayumu Sasakim (Asia Talent Team).

Ve druhém závodu jeli krátce po startu na špici závodního pole Joan Mir (SPA-KTM), Albert Arenas (SPA-Husqvarna), Lorenzo Dallaporta (ITA-Husqvarna), Arón Canet (SPA-Honda) a Nicolo Bulega (ITA-KTM). Italský závodník Nicolo Bulega měl před startem do druhého klání třináct bodů náskoku, takže nepotřeboval příliš riskovat, aby si na konto připsal juniorský titul mistra světa. Závod vyhrál znovu Albert Arenas, druhý projel cílem Arón Canet a třetí Nicolo Bulega. Jezdec z akademie Valentina Rossiho tak získal juniorský titul mistra světa Moto3. Čtyři body ztratil na celkové vítězství Albert Arenas a jako třetí šampionát dokončil Arón Canet.

Závod (1) - FIM CEV Repsol Moto3 1.pdf
Závod (2) - FIM CEV Repsol Moto3 2.pdf
Celkové pořadí - FIM CEV Repsol Moto3 2015.pdf

Moto2 European Championship

Evropský šampionát šestistovek měl ve Valencii poslední dva závody. První klání zastavily červené vlajky, takže závod zkrátili na třináct kol. O titul bojoval Edgar Pons (Paginas Amarillas HP 40 Junior Team) s Xavi Viergem (Targobank Motorsport) a oba v závodu dokázali bojovat o přední pozice. Bitva tak probíhala nejen co se týče umístění na stupních vítězů, ale především o titul evropského šampiona. První závod vyhrál Xavi Vierge, druhý projel cílem Edgar Pons a třetí Lucas Mahias. Do druhého závodu startoval z pole position Xavi Vierge, jenž si na druhého Edgara Ponse vytvořil sedmisekundový náskok. Třetí v závodu pokračoval Lucas Mahias, ale Francouz musel odstoupit po poruše techniky. Nakonec cílem projel jako třetí Japonec Tetsua Nagashima (Teluru TSR).

Titul mistra Evropy pro rok 2015 získal Edgar Pons, titul vicemistra Xavi Vierge. Oba jezdci už v příštím roce uvidíme v mistrovství světa šestistovek Moto2. Celkově třetí sezonu dokončil francouzský závodník Alan Techer (Targobank Motorsport).

Závod (1) - FIM CEV Repsol Moto2 1.pdf
Závod (2) - FIM CEV Repsol Moto2 2.pdf
Celkové pořadí - FIM CEV Moto2 2015.pdf

Superbike European Championship

Že je titul mistra Evropy ve správných rukou předvedl Carmelo Morales (Yamaha Laglisse), který hned po startu převzal vedení a závod vyhrál stylem start-cíl. Na druhé pozici pokračoval Robertino Pietri (Team Stratos), který zároveň bojoval o titul vicemistra Evropy. Jezdec z Venezuely byl ale v neustálém souboji o pozice s dvojicí Maximilian Scheib (Boxmotos Easyrace) a Adrian Bonastre (Boxmotos Easyrace). Robertino Pietro v této bitvě neměl štěstí, havaroval a tím přišel o titul vicemistra Evropy, který získal Adrián Bonastre.

Závod (1) - FIM CEV Repsol Superbike.pdf
Celkové pořadí - FIM CEV Repsol Superbike 2015.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist