Titul slaví Quartararo, Raffin a Noyes

Poslední díl motocyklového seriálu FIM CEV Repsol absolvovali jezdci a týmy španělského šampionátu ve Valencii. Jako první startovali jezdci Moto3, ale obě jejich klání zastavily červené vlajky. V superbikové kategorii rozhodl bitvu o titul Američan Kenny Noyes, takže šampiony Moto3, Moto2 a Superbike je Francouz, Švýcar a Američan.

Titul slaví Quartararo, Raffin a Noyes

FIM CEV Moto3 – Závod (1-2)

Do prvního závodu startoval z pole position Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team), druhý Jorge Navarro (Junior Team Estrella Galicia) a třetí byl letošní vítěz CEV Moto3 Francouz Fabio Quartararo (Junior Team Estrella Galicia). Do závodu se kvalifikovalo celkem 44 závodníků, ale cílem jich nakonec projelo jen třiatřicet. Hned v prvním kole došlo k hromadné kolizi, ale pokračovalo se dál Druhé kolo přineslo další pády a třetí znovu, takže závod zastavily červené vlajky, protože na dráze zůstával materiál z havarujících motocyklů a také se v blízkosti dráhy pohybovali traťoví komisaři, kteří se snažili jezdcům pomoci dostat do bezpečí. Závod pak se zpožděním odstartovali znovu, ale z původních dvanácti kol jich měli jezdci před sebou devět. Po startu jel na vedoucí pozici Jorge Navarro, ale už od druhého kola se do vedení dostal Francouz Fabio Quartararo a první závod vyhrál. Na druhém místě pokračoval jeho týmový kolega Jorge Navarro, ale v předposledním kole do něj najel v jedné ze zatáček John McPhee (SaxoPrint-RTG) a oba skončili na zemi. Z celé situace vytěžil Alexis Masbou (SaxoPrint-RTG), který se posunul na druhou pozici a třetí závod dokončil Albert Arenas. Polepšila si Maria Herrera (Junior Team Estrella Galicia), která byla pátá.

FIM CEV Respol Moto3 – Závod (1)
Neděle, 16.listopadu 2014 – Valencie, Španělsko
Výsledky závodu - CEV Moto3 Race 1.pdf

Po startu druhého závodu nestačili jezdci Moto3 dokončit ani první kolo a závod znovu zastavily červené vlajky kvůli incidentu, kde došlo také ke kontaktu ležícího jezdce s jedoucím motocyklem. Tím jezdcem byl Jorge Navarro, který zůstal ležet uprostřed dráhy. Podle posledních informací by španělský závodník měl být v pořádku. Závod byl restartován znovu na devět kol a na jeho startu pochopitelně chyběl Navarro, který nedokončil ani první závod, takže v závěru sezony vůbec nebodoval. Ze začátku vedl Gabriel Rodrigo, ale od čtvrtého kola už patřila první pozice Francouzi Quartararovi, který své působení v CEV uzavřel dvojím vítězství a potvrzením skutečnosti, že je titul v těch správných rukou. Druhé místo obsadil Gabriel Rodrigo a na třetí pozici cílem projel John McPhee. V celkovém hodnocení vyhrál titul šampiona Moto3 Fabio Quartararo, druhý je Jorge Navarro a třetí je možná trošku překvapivě Japonec Hiroki Ono (Honda Team Asia).FIM CEV Respol Moto3 – Závod (2)
Neděle, 16.listopadu 2014 – Valencie, Španělsko
Výsledky závodu - CEV Moto3 Race 2.pdf

Celkové hodnocení - FIM CEV Repsol Moto3 2014.pdf

FIM CEV Superbike – Závod

V třídě Superbike měl o vítězi letošního ročníku rozhodnout až poslední závod ve Valencii. Lídrem seriálu byl Ivan Silva (Targobank Motorsport), který vedl náskokem čtyř bodů před druhým v pořadí Kenny Noyesem (Kawasaki Palmeto PL Racing). Za určitých okolností mohli titul slavit také jezdci jako Santiago Barragan (Team Stratos) a Carmelo Morales (Calvo Team). Z pole position startoval Santiago Barragan, ale ten jak přijel po zahřívacím kole na start, motor mu vypověděl službu a bylo po nadějích. Musel opustit startovní rošt, na boxové uličce jej roztlačili, ale už po prvních pár zatáčkách skončil i s motocyklem mimo dráhu. V prvních šesti kolech, závodu na devatenáct kol, vedl Kenny Noyes následován jezdcem z Venezuely Robertino Pietrim (Kawasaki Palmeto PL Racing) a Carmelem Moralesem.
Iván Silva potřeboval závod dokončit blízko Noyese, aby získal titul a po prvním kole mu patřila čtvrtá příčka. Od šestého kola už Silva figuroval na třetí pozici, vedl Carmelo Morales, Kenny Noyes jel druhý a to znamenalo, že by titul získal Silva. Jezdec BMW jel nikým neohrožen pro titul, ale tři kola před koncem udělal chybu, spadl a motorku poškodil natolik, že v závodu nedokázal pokračovat. Na vedoucích dvou místech se do cíle už nic nezměnilo – závod vyhrál Carmelo Morales, druhý projel cílem Kenny Noyes a třetí Robertino Pietri. Titul nakonec vyhrál Američan Kenny Noyes, druhý sezonu dokončil Carmelo Morales a třetí skončil Ivan Silva, pro něhož byl závěr sezony opravdu s trpkou příchutí.
FIM CEV Respol Superbike – Závod
Neděle, 16.listopadu 2014 – Valencie, Španělsko
Výsledky závodu - CEV Superbike Race.pdf

Celkové hodnocení - FIM CEV Repsol Superbike 2014.pdf

FIM CEV Moto2 – Závod

Do závodu šestistovek Moto2 a Superstock 600 startoval jako první Xavi Vierge (Targobank Motorsport), druhý byl na startu letošní šampion Jesko Raffin (Pons Racing) a třetí Jihoafričan Steven Odendaal (AGR Team). Bojovalo se o druhé a třetí místo mezi Florianem Altem a Edgarem Ponsem (Pons Racing). Oba jezdce dělilo jen pět bodů. Po startu předvedl parádní manévr český závodník Miroslav Popov (Montáže Brož Racing Team), který vyrazil z devátého místa, aby už v první zatáčce figuroval na druhé pozici. Do druhého kola nicméně najížděl čtvrtý, což byl úžasný progres a naděje na parádní podívanou z pohledu českého fanouška. Závod vedl Jesko Raffin, ale už od třetího kola byl na špici Xavi Vierge. Miroslav Popov se posunul na třetí místo, což znamenalo bitvu o umístění na stupních vítězů. Bohužel v pátém kole byl v jedné ze zatáček příliš rychlý, najel tam se zadním kolem nad asfaltem a přišel o předek. Následoval pád a konec nadějí na hezký výsledek.

V devátém kole už vedl Steven Odendaal, ale ne dlouho, protože jej po dalších dvou kolech předjel Florian Alt a mířil za vítězstvím v závodu. Naposledy přišel Němec v Portugalsku o šanci bojovat o titul po chybě soupeře a ve Valencii to mohlo dopadnout podobně, když mu cestu zkřížil jezdec o kolo zpět. Toho využil Švýcar Jesko Raffin a závod vyhrál. Florian Alt projel cílem druhý a třetí místo patřilo Edgaru Ponsovi. V celkovém hodnocení seriálu je první Jesko Raffin, druhý Florian Alt a třetí Edgar Pons. Český závodník Miroslav Popov sezonu uzavřel celkově devátý. V kategorii Superstock 600 je první Francouz Bertin Thibaut.FIM CEV Respol Moto2 – Závod
Neděle, 16.listopadu 2014 – Valencie, Španělsko
Výsledky závodu - CEV Moto2 Race.pdf

Celkové hodnocení - FIM CEV Repsol Moto2 2014.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist