Premiérový víkend CEV hodnotí Popov pozitivně

Třetí podnik sezony španělského motocyklového seriálu FIM CEV Repsol 2014 byl pro českého závodníka Miroslava Popova premiérovým, protože kvůli zranění začátkem dubna nenastoupil do úvodního podniku sezony v Jerezu. Pro třídu Moto2 byl závod v Aragonii teprve druhým v kalendáři s celkem dvěma závody do nichž Popov startoval z velmi dobré čtvrté pozice.

Premiérový víkend CEV hodnotí Popov pozitivně
Nedělní program začal tradičním zahřívacím tréninkem, kde jsme si ověřili nastavení motorky pro závod. Míra obsadil páté místo a na základě pocitů Míry z jízdy a dat, jsme připravili finální nastavení pro první závod. Do něho Míra startoval čtvrtý. Po startu sice pár pozic ztratil, ale postupně je získal zpátky a v jednu chvíli jel na druhém místě. Později následovala chyba a propad na osmou pozici, nicméně v samotném finále závodu Míra zaútočil na sedmé místo a byl úspěšný.
Do druhého závodu jsme připravili opět několik změn, které se ukázaly jako správné a Míra měl z motocyklu výborný pocit. Po startu se propracoval až na druhou pozici, kde jezdil téměř celý závod a vodil skupinu tří jezdců. Bohužel čtyři kola před cílem Míra udělal chybu a následoval pád.

„Po dnešních dvou závodech v Aragonu nejsem zrovna nadšený, i když menší spokojenost tady je, ale rozhodně ne s finálním výsledkem,“ prozradil Miroslav Popov. „V průběhu prvního závodu jsem se dostal trochu dopředu, na pódiové umístění, ale ne na dlouho. Měl jsem celkem problémy s podvozkem při brzdění do zatáček a jejich průjezdem, ale nakonec z toho bylo sedmé místo.“
„Druhý závod se podařil mnohem lépe, podvozek a nastavení bylo parádní, téměř celý závod se mi dařilo držet druhou pozici, ale pár kol před cílem jsem chtěl až moc a v jednom esíčku se mi při utahování zatáčky zavřel předek. Už jsem to nezvládl zvednout a šel jsem k zemi. Ale i tak musím první závodní víkend hodnotit pozitivně a příště se budeme snažit o co nejlepší výsledek. Chtěl bych především poděkovat týmu a partnerům, kteří mi umožňují absolvovat Španělské mistrovství.“


Tým je s průběhem celého víkendu spokojen, byť bodový zisk tomu neodpovídá. Je potřeba si uvědomit, že Míra jel první závod na motocyklu Moto2. Během víkendu jsme si ověřili, že jak jezdec, tak technika a tým májí na to, aby bojovali o pódiová umístění!

Doufáme, že příští závod v Barceloně s datem 20. až 22.června 2014, budeme mít větší štěstí.

Děkujeme za podporu našim partnerům a příznivcům!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist