Popov si v Albacete zlomil klíční kost

Český závodník týmu Montáže Brož Racing Miroslav Popov společně s týmem tento víkend absolvuje další podnik španělského mezinárodního mistrovství silničních motocyklů CEV, kde závodí v třídě Moto2. Bohužel v sobotním prvním kvalifikačním tréninku Miroslav Popov havaroval a zlomili si klíční kost.

Popov si v Albacete zlomil klíční kost
Montáže Brož Racing Team pronásleduje smůla od počátku sezóny. V úvodu sezóny jsme byli nuceni vynechat všechny předsezónní testy a první závod CEV v Jerezu z důvodu Mírova zranění lokte. Do sezóny tedy Míra vstupoval absolutně bez žádných zkušeností na Moto2. Od prvního našeho závodu v Aragonu Míra ukazoval, že přechod na Moto2 nebude tak velký problém a ve všech odjetých trénincích se pohyboval ve vrchních patrech výsledkových listin. Ve všech třech odjetých závodech navíc ukázal, že dokáže jet se špičkou startovního pole.
Na tento závodní víkend v Albacete jsme odjížděli s velkými nadějemi na umístění jak v kvalifikacích, tak v závodě samotném. V duchu jsme všichni snili o místech nejvyšších, což znamená , že o umístění na stupních vítězů.

V pátečních volných trénincích se podařilo vylepšit nastavení motocyklu a časy plynule navázaly na časy, které zde Míra zajížděl při testování před deseti dny. Bohužel v dnešním dopoledním kvalifikačním tréninku Míra havaroval a způsobil si zlomeninu klíční kosti. Podezření na zlomeninu od lékaře na okruhu bylo potvrzeno i v nemocnici RTG vyšetřením. Míra bude muset absolvovat v příštím týdnu operaci a fixaci zlomené klíční kosti.

Díky tomuto zranění budeme nuceni opět vynechat naplánované testování na Brněnském okruhu …

O dalším vývoji zdravotního stavu Míry budeme průběžně informovat.

„V pátek se nám během tréninků poměrně dařilo,“ prozradil Miroslav Popov. „I sobotní kvalifikace nezačala špatně, během první části tréninku jsem zajel čas, kdy jsem se držel vpředu. Ale po několika kolech, při brzdění do jedné ze zatáček, jsem si z toho poměrně nepříjemně vystoupil, kdy mě motorka vykopla a po pádu na rameno jsem si zlomil klíční kost. Po příletu domů mě nejspíše čeká operace a dále uvidíme, jak se bude vše vyvíjet.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist