Karel Hanika zamíří do juniorského MS

Český závodník Karel Hanika jen nedávno ukončil spolupráci s týmem Platinum Bay Real Estate, ale bez závodění dlouho nezůstal. Tým Freudenberg Racing s nímž Hanika vyhrál mistrovství Evropy a zaznamenal řadu vítězství v IDM, podal českému jezdci pomocnou ruku a společně nastoupí do juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol Moto3.

Karel Hanika zamíří do juniorského MS

Dnes dvacetiletý Karel Hanika prožil s týmem Freudenberg Racing velice úspěšné období, když v roce 2013 společně vyhráli mistrovství Evropy a šest závodů v mezinárodním mistrovství Německa IDM. Ve stejné době byl Hanika také součástí Red Bull Rookies Cupu, který vyhrál a zamířil do mistrovství světa k továrně podporovanému týmu KTM.

Vedení německé stáje nemá o talentu českého závodníka pochyb a byli moc rádi, že můžou znovu spolupracovat. To bylo samozřejmě vzájemné. Do mistrovství světa juniorů FIM CEV Respol Moto3 tak Karel Hanika nastoupí už začátkem července, protože to je na programu závodní víkend v Albacete. Tým Freudenberg Racing pojede s dvěma jezdci – Tim Georgi a Karel Hanika.

K spolupráci s týmem Freudenberg Racing Karel Hanika pro Motorkáři.cz uvedl: „Těším se na spolupráci s tímto týmem, který znám již z minulosti. Opět si vyzkouším loňskou KTM s letošní modifikací posezu. Takže se moc těším a díky všem co mi stále věří a podporují!“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist