FIM CEV Repsol – Kvalifikační bitvy v Barceloně

Třetím podnikem sezony pokračuje na dráze Catalunya v Montmeló motocyklový seriál FIM CEV Repsol. Sobota byla dnem kvalifikačních tréninků, které určily pořadí na startovních roštech nedělních klání. V juniorském MS FIM CEV Repsol Moto3 získal pole position Kazuki Masaki z týmu Asia Talent, jezdec stáje Team Stylobike Ricky Cardús startuje první v evropském šampionátu Moto2 a v sérii European Talent Cup vyhrál kvalifikaci Manuel González z Halcourier Racing.

V kvalifikaci FIM CEV Repsol Moto3 zajela nejrychleji dvojice japonských jezdců stáje Asia Talent Team. S časem 1'54,062 sekundy získal pole position na startu Kazuki Masaki. Jeho týmový kolega Ai Ogura byl o 0,193 sekundy pomalejší. Čas do první řady zajel třetí v pořadí Španěl Jeremy Alcoba (Junior Team Estrella Galicia 0,0). Český závodník Filip Salač (Montáže Brož Racing) zajel maximum na 1'55,227 sekundy, což je devátý čas a třetí řada na startu.

AKTUALIZACE - Filip Salač je po těžkém pádu v nemocnici, kde ho čeká operace nohy.

V evropském šampionátu šestistovek Moto2 vyhrál první místo na startu Španěl Ricky Cardus (Team Stylobike) s časem na kolo 1'50,190 sekundy. O čtyři desetiny pomalejší čas nastavil druhý v pořadí Hector Garzó (Team Wimu CNS), třetí je Dimas Ekky (Astra Honda Racing Team). Český závodník Jirka Mrkývka (Willi Race Racing Team) se do závodu kvalifikoval sedmnáctým časem 1'53,406 sekundy.

V kvalifikacích European Talent Cupu dominoval časem 1'58,656 sekundy Manuel González (Halcourier Racing). Druhým jezdcem v pořadí je Andreas Pérez (Reale Avintia Academy), jemuž na pole position scházelo 0,427 sekundy. Na třetí pozici startovního roštu se v neděli postaví Francisco Gómez (Team Larresport), jehož kvalifikační čas byl o osm desetin pomalejší. Výborně si vedl český závodník Ondřej Vostatek (ETG Racing), jehož kvalifikační čas 2'00,122 sekundy byl šestý nejrychlejší.