Filip Salač po závodu FIM CEV Repsol v Aragonii

O víkendu nastoupil Filip Salač do předposledního podniku sezony mistrovství světa juniorů FIM CEV Repsol Moto3, kde závodí v barvách stáje Montáže Brož Racing. Na dráze MotorLand Aragónu jel český závodník jen před pár týdny dvoje poslední závody Red Bull Rookies Cupu a sezonu uzavřel šestým a pátým místem v cíli. V Juniorském šampionátu měli v Aragonii jen jeden závod a v něm Salač skončil dvanáctý. Nyní je na programu závěrečná mise ve Valencii, která letošní ročník v polovině listopadu definitivně uzavře.

Závodní okruh MotorLand Aragón patří se svou délkou 5077 metrů mezi ty nejdelší v kalendáři. Střídá se zde mnoho různorodých zatáček včetně téměř kilometr dlouhé cílové rovinky. Tímto je právě specifický pro nastavení motocyklu. Ve čtvrtečních volných trénincích jsme se potýkali s technickým problémem snímače otáček na klice, díky čemuž jsme nemohli najíždět potřebné kilometry. V pátek byly na programu další dva volné tréninky, které jsme využili pro nastavení motocyklu, což se nám sice dařilo, ale bohužel došlo k poškození převodovky. Tím pádem jsme nemohli pokračovat a tým musel pracovat na přípravě motorky pro sobotní kvalifikace.

Tam sice Filip začal zrychlovat, ale s časem 2'00,33 sekundy to stačilo pouze na osmnácté místo.
Druhá kvalifikace Filipovi bohužel nevyšla. Po celou dobu se nedostal do rychlé skupiny, čímž se mu nedařilo zrychlit tempo a s jeho maximem si bohužel vyjel čtyřiadvacátou pozici na startovním roštu. V nedělním warm upu Filip skončil patnáctý.

Do zkráceného závodu na patnáct kol Filip odstartoval s vysokým nasazením a navázal tak na předchozí závod tohoto šampionátu v Jerezu, neboť musel nasadit vysoké tempo a stíhací jízdou, a i díky pádu tří jezdců, projel cílem dvanáctý. Byl to skvělý a tvrdý závod. Jen pro zajímavost, první jezdec byl svým časem na úrovní prvního jezdce třídy Moto3 v seriálu Grand Prix. To jen ukazuje na velmi vysokou úroveň tohoto šampionátu. Celý tým je velice spokojený s progresem, o čemž svědčí čas Filipa, který nastavil na hodnotu 1'59,557 sekundy.

„Volné tréninky se nám moc nevydařily,“ komentoval víkend v Aragonii Filip Salač. „Zastavilo nás několik technických poruch, které se podařilo odstranit, ale opět mi chyběly potřebné kilometry pro nastavení motocyklu. Tím se mi nepodařilo dostat do tempa a kvalifikace se mi nepovedly.“

„Závod jsem si ale opravdu užil. Byly to tvrdé souboje, což bylo vidět na rukávech mé kombinézy, kde byla nagumovaná zadní kola soupeřů. Budu doufat, že alespoň v posledním závodním víkendu, který se pojede v listopadu ve Valencii, se nám podaří zajet nejen lepší pozice na startovním roštu, ale i lepší umístění v závodě.“

„Chtěl bych moc poděkovat rodině, celému týmu za dobře připravenou motorku do závodu, všem sponzorům a partnerům, fanouškům a prostě všem, co nám ty chyby prominou,“
dodal český závodník stáje Montáže Brož Racing.

Autor článku obdržel prémii 0.5 Kč od 1 uživatele.