CEV: Španělský šampionát pokračoval v Albacete

O víkendu závodili jezdci a týmy mezinárodního mistrovství Španělska FIM CEV Respol na okruhu v Albacete, kde měli v neděli na programu dva závody jezdci třídy Superbike a po jednom jezdci tříd Moto3 a Moto2. Smůlu měl Miroslav Popov, který si pádem v sobotní první kvalifikaci zlomil klíční kost.

FIM CEV Repsol – Moto3

V nejslabší kategorii tentokrát nebyl suverénem víkendu Francouz Fabio Quartararo (Junior Team Estrella Galicia 0,0), jak v posledních závodech bývalo zvykem, ale jeho soupeř Jorge Navaro (Ioda Honda). Fabio Quartararo sice vyhrál kvalifikaci a startoval tak z pole position, ale hned od prvních kol byl k Jorge Navaro k nepřekonání a závod po zásluze vyhrál. Druhý projel cílem Fabio Quartararo, který tak ukončil šňůru čtyř vítězství v řadě. O třetí místo nastala pořádná bitva, když z této pozice nečekaně vypadl Jorge Martin (TMR Mahindra). O třetí příčku bojovalo celkem šest závodníků a nejúspěšnějším z nich byl ve finále Australan Remy Gardner (Calvo Team). V průběžném hodnocení je se 165 body první Fabio Quartararo, druhý je se 118 body Jorge Navaro a třetí Japonec Hiroki Ono má 94 bodů.

Výsledek závodu - FIM CEV Respol Moto3_Race.pdf

FIM CEV Repsol – Moto2

Do závodu v Albacete startovala z první řady trojice Švýcar Jesko Raffin (Pons Racing), Sebastian Porto Argentina Stylobike) a Dakota Mamola (GRT Aspar Racing). Bohužel na startu chyběl český závodnik Miroslav Popov (Montáže Brož Racing), který si pádem v první kvalifikaci zlomil klíční kost, což si pravděpodobně vyžádá operaci. Samozřejmě to je pro jezdce a tým velká škoda a také smůla, protože už začátek sezony byl poznamenán zraněním.

V kategorii šestistovek Moto2 už počtvrté v řadě dominoval Jesko Raffin, který jak se zdá zůstává pro své soupeře nepřekonatelným. Švýcar nastavoval velmi rychlé časy, které nikdo nedokázal akceptovat, takže si brzy vytvořil pohodlný náskok a bez problému si dojel pro vítězství. O zbývající dvě pozice na pódiu ale jezdci velmi intenzivně bojovali. O druhé místo usiloval Xavi Vierge (Targobank Motorsport), Sebastian Porto a Angel Poyatos (GRT Aspar Racing Team). Poyatos havaroval a ve finále stačil Porto předjet Vierga. Ten mu to už nestihl vrátit, protože tři kola před koncem závod zastavily červené vlajky kvůli oleji na dráze.

První místo průběžného hodnocení patří s celkem 100 body Jesko Raffinovi. Druhý je Florian Alt, který závod v Albacete dokončil čtvrtý a na kontě má nyní 86 bodů. Třetí je s 69 body Argentinec Sebastian Porto. V kategorii Superstock 600 závod vyhrál Ferrán Casas (Team Torrentó) a stejnému jezdci patří také vedoucí pozice v průběžném hodnocení.

Výsledek závodu - FIM CEV Respol Moto2_Race.pdf

FIM CEV Repsol – Superbike

Jezdci a týmy třídy Superbike měli pro Albacete naplánovány dvoje klání. V tom prvním bojovala o vedení v závodu trojice Ángel Rodríguez (Suzuki Speed Racing), Kenny Noyes (Kawasaki Palmeto PL) a Iván Silva (Targomang Motorsport). Do cíle si ale stejně vysoké nasazení všichni neudrželi. Jako první odstoupil Kenny Noyes, který spadl v šikaně a bylo po nadějích prodloužit vítěznou šňůru. O vítězství bojoval Silva s Rodríguezem až do předposledního kola, kde Španěl Silva chyboval a cílem projel až pátý. První závod vyhrál Ángel Rodríguez před Santiagem Barraganim (Team Stratos) a Robertino Pietrim (Kawasaki Palmeto PL).

Výsledek závodu - FIM CEV Respol Superbike_Race 1.pdf

Druhý závod dopadl úplně jinak než ten úvodní, protože vítěz prvního klání Ángel Rodríguez (Suzuki Speed Racing) skončil na zemi a nedokončil ani první kolo. O pozice na stupních vítězů bojovalo šest závodníků rozdělených do dvou tříčlenných skupin. V první jeli v těsném závěsu jezdec BMW Iván Silva (Targomang Motorsport), Kenny Noyes (Kawasaki Palmeto PL) a Dani Rivas (Easy Race Superbike Team), ve druhé skupině pokračoval Santi Barragán (Team Stratos), Robertino Pietri (Kawasaki Palmeto PL) a Kike Ferrer (TEX Racing). Po jednom ze soubojů se Španělem Silvou musel Kenny Noyes mimo dráhu a tím odpadl z boje o pódiové pozice. Něco podobného si prožil o něco později také Kike Ferrer. Nakonec to byl Iván Silva, který letos vyhrál svůj první závod. Druhé místo obsadil Daniel Rivas a třetí projel cílem Robertino Pietri.
Po víkendu v Albacete je s 97 body vedoucím jezdcem průběžného hodnocení Španěl Iván Silva. Na druhém místě je nyní s 88 body Američan Kenny Noyes, který po třech vítězstvích v řadě tentokrát v Albacete letos podruhé nebodoval. S dvěma body ztráty na Američana je nyní třetí Robertino Pietri z Venezuely.

Výsledek závodu - FIM CEV Respol Superbike_Race 2.pdf

Další díl španělského motocyklového seriálu FIM CEV Repsol je na programu 6. a 7.září na okruhu v Navaře.