CEV: Double pro Quartarara, Popov šestý

Čtvrtý podnik sezony jeli jezdci španělského šampionátu na okruhu v Montmelló u katalánské Barcelony. Dva závody měla na programu kategorie Moto3, kde dominoval Francouz Fabio Quartararo. V třídě Moto2 jeli jezdci jen jeden závod, který vyhrál Jesko Raffin, Miroslav Popov skončil šestý. Mezi Superbiky neměl soupeře Američan Kenny Noyes.

FIM CEV Respol Moto3

První závod nejnižší kubatury španělského šampionátu vyhrál Francouz Fabio Quartararo (Junior Team Estrella Galicia 0,0), který si těmito výkony dláždí tu nejkratší možnou cestu do mistrovství světa. O druhou pozici až do konce závodu bojoval Japonec Hiroki Ono (Honda Team Asia), Jorge Navarro (Machado-CAME Spain) a Marcos Ramírez (Calvo Team). Rozhodlo až poslední kolo, kde byl o jednu tisícinu úspěšnější Navaro, který ve finále porazil Japonce Ono. Svůj den neměla Španělka Maria Herrera (Junior Team Estrella Galicia 0,0), protože havarovala krátce po startu a v prvním závodu nebodovala.

Ve druhém klání dominoval znovu Francouz Fabio Quartararo, který vyhrál náskokem přes čtyři sekundy. Tentokrát si druhé místo vybojoval Japonec Hiroki Ono a znovu velmi těsně, když rozdílem pětašedesáti tisícin porazil na cílové čáře Španěla Jorge Navarra. Čtvrtý byl Gabriel Rodrigo, pátý David Sanchsi. Maria Herrera tentokrát bodovala, když cílem závodu projela osmá.

Lídrem průběžného hodnocení je se 145 body Fabio Quartararo, druhý v pořadí Jorge Navarro má 93 bodů, třetí v pořadí Hiroki Ono si polepšil na celkem 89 bodů. Francouz Quartararo jako jediný překročil hranici sta bodů a je velkým favoritem v boji o celkové vítězství v šampionátu.

Výsledek závodu (1) - FIM CEV Respol Moto3_race 1.pdf
Výsledek závodu (2) - FIM CEV Respol Moto3_race 2.pdf
Neděle, 22.června 2014

FIM CEV Repsol Moto2/ STK600

V úvodu závodu šestistovek zavlály červené vlajky po pádu tří jezdců, takže následoval restart závodu, který pořadatelé zkrátili na devět kol, což byl takový sprint. V něm bojovali o přední pozice jezdci jako Jesko Raffin (Pons Racing), Florian Alt (Stylobike Team Bohle Gruppe) a Steven Odendaal (AGR Team). Jezdci si neustále vyměňovali pozice, dlouho nebylo jasné, kdo vyhraje, a když už to vypadalo, že vítězem bude Němec Alt, Švýcar Raffin předvedl fantastický manévr, kterým si v závěrečném kole závodu řekl o plný počet bodů. O vítězství v závodu přišel Florian Alt rozdílem osmačtyřiceti tisícin. Třetí v cíli byl Jihoafričan Odendaal, jenž už na vedoucí dvojici ztrácel přes sekundu.

V kategorii šestistovek startu je český závodník Miroslav Popov (Montáže Brož Racing Team), který po technických problémech z přípravné části víkendu dokázal v kvalifikaci zajet třinácté místo na startu. V samotném závodu se Popov propracoval na šestou pozici v cíli a v průběžném hodnocení mu nyní patří deváté místo.

První je v průběžném hodnocení kategorie Moto2 Jesko Raffin, který nasbíral 74 bodů. O dva body méně má druhý v pořadí Florian Alt, třetí je se 49 body Argentinec Sebastin Porto. V kategorii Superstock 600 je lídrem průběžného hodnocení Ferran Casas (Team Torrentó), který byl také nejlépe postaveným jezdcem SST600 v závodu.

Výsledek závodu - FIM CEV Repsol Moto2_race.pdf

FIM CEV Repsol Superbike

V kategorii Superbike bojoval o vítězství v závodu Američan Kenny Noyese (Kawasaki Palmeto PL Racing) s Carmelo Moralesem (Team Calvo), ale ten tři kola před cílem havaroval a Američan vyhrál s náskokem víc jak dvanácti sekund. Tvrdě se rovněž bojovalo o druhou příčku, kde si nic nedarovala dvojice Daniel Rivas (Easyrace Superbike Team) a Ivan Silva (Targobank Motorsport). Nakonec byl šťastnější Rivas, jenž Silvu porazil na cílové čáře rozdílem dvaašedesáti tisícin.

Vedoucím jezdcem průběžného hodnocení je Kenny Noyes (75bodů), druhý Ivan Silva má 61 bodů, třetí v pořadí je s 54 Santiago Barragan (Team Stratos) a Robertino Pietri (Kawasaki Plameto PL Racing).

Výsledek závodu - FIM CEV Respol Superbike_race.pdf

Pátý podnik sezony FIM CEV Repsol je na programu 5. a 6.července 2014 na okruhu v Albacete.