Albacete: tentokrát bez Čechů

Pátý závod španělského šampionátu CEV se jel na okruhu Albacete, tedy stejně jako ten čtvrtý před dvěma měsíci. Na startu jsme sice tentokráte neměli žádného českého jezdce, ale španělský silniční šampionát má tak vysokou úroveň, že určitě neuškodí se o něm aspoň statisticky zmínit.

Před startem Moto2 byla velmi napínavá situace, neboť oba protagonisté této kubatury Carmelo Morales a Jordi Torres měli stejný počet 90 bodů. Pole position si do závodu samotného vybojoval Carmelo Morales (Gigaset Laglisse - Suter MMXI) časem 1’31.589 před svým týmovým kolegou Jordi Torresem, který za ním zaostal o 0.148 sekundy. Ovšem ani toto jeho páté PP z pěti závodů Moralesovi nepomohlo k vítězství, které si zajistil jeho největší soupeř Torres - na snímku, který vyhrál po velkém boji s náskokem 2 sekund před Moralesem a dostal se tak o 5 bodů do čela šampionátu. Třetí byl v cíli klasifikován Adrián Bonastre (LS2 Motorrad – AJR Moto2) se ztrátou dalších 3 sekund. Čtvrté místo v cíli pak stačilo zkušenému Japonci Koyamovi (CIP Moto – Suter MMXI) k tomu, aby si udržel třetí místo v celkovém pořadí.
S velkým zájmem byl v této kubatuře očekáván i start Eleny Rosell (Mapfre Powerade Laglisse – Suter MMXI), pro kterou to byla ostrá generálka na příští světový víkend v Aragónu, kde dostane opět šanci v Asparově týmu pokusit se kvalifikovat do závodu MS kubatury Moto2 jako první žena v historii této kubatury.  Elena Rosell ale cílový praporek dnešní den bohužel neviděla.

Český jezdec Lukáš Pešek s německým motocyklem IAMT se závodu v Albacete nezúčastnil, neboť jeho účinkování v tomto týmu na rok 2011 předčasně skončilo.

21- Nasser Al Malki – QMMF Racing Team – Moriwaki MD600

V kubatuře do 125 ccm z Pole position startující lídr šampionátu Alex Rins (Team CatalunyaCaixa Repsol – Derbi RSW) dnešní závod nedokončil, stejně jako jeho největší soupeř v tabulce Alex Marquez (Team CatalunyaCaixa Repsol – Derbi RSW) , takže pořadí v šampionátu zůstalo nezměněno: Vede nadále Rins (86 bodů) před A. Marquezem (70). Ovšem dnešní vítězství jejich týmového kolegy Francesca Bagnaii - na snímku - zajistilo tomuto mladému Italovi i třetí místo v průběžné bodové tabulce. Druhý za Italem dojel lídr německého šampionátu a druhý z kvalifikace Australan Jack Miller (RZT Racing – Aprilia RSW) a třetím v cíli byl klasifikován Jorge Navarro (Team Curvacero – Aprilia RSW).

CEV Buckler 125 GP 2011 - Albacete 2

01- Francesco Bagnaia – Team Cat. Caixa Repsol – Derbi RSW 125 – 18 kol za  28’46.244
15- Ruben Gonzales – Wild Wolf MS – Aprilia RSW 125 – 1 kolo

V nejsilnější objemové třídě dělil před tímto závodem vedoucí dvojici pouhý bod, když vedl mistr Evropy Santiago Barragan se 75 body před Ivanem Silvou (74), oba na Kawasaki. V kvalifikaci se více dařilo Ivanu Silvovi (Kawasaki Palmeto PL Racing – Kawasaki ZX-10R), který si časem 1’28.956 vyjel Pole position před Javierem Foresem (Motorrad Competicion – BMW S1000RR) a Santiagem Barraganem (Extremadura Junior Team – Kawasaki ZX-10R). V závodě pak vyhrál Ivan Silva - na snímku - o 3 sekundy před Barraganem a o další 2 sekundy za ním skončil jako třetí Xavier del Amor (Motorrad Competicion – BMW S1000RR ). Do čela šampionátu se tak dostal dnešní vítěz Silva o 4 body před Barragana.