Zmrzlý trénink na Sachsenringu

Velmi chladné počasí ovládlo trénink na okruhu Sachsenring, kde se jel druhý závod Středoevropského šampionátu CEMC 2013. V sobotu několikrát pršelo, vrcholem byly kroupy, které se na okruh snesly při prvním tréninku kategorie Moto1000. Michal Prášek v kubatuře Moto600 a Michal Drobný ve třídě Moto1000 na tomto okruhu startovali poprvé, takže se v sobotu s tímto náročným okruhem seznamovali. Pomohl jim Karel Pešek, který Sachsenring zná, mimo jiné z německého mistrovství IDM v roce 2009.

Zmrzlý trénink na Sachsenringu
„Okruh je nádherný,“ prohlásil Michal Prášek, který jede na Yamaze R6. „Pouze si musíme dávat pozor, protože se jede ze zatáčky do zatáčky.“

Právě Prášek ve třídě Moto600 v prvním měřeném tréninku vyjel z dráhy, naštěstí zůstal nezraněn.

Druhý trénink pršelo, Prášek zůstal celkově dvacátý, v rámci CEMC byl sedmý. Také ve druhém tréninku třídy Moto1000 pršelo, čeští piloti nejeli.

Mezi závodníky CEMC byl v prvním tréninku (jelo se částečně na suchu) nejrychlejší Švýcar Daniel Widmer (Kawasaki ZX 10R), za ním se umístili piloti týmu IV Racing Karel Pešek, Chorvat Marco Erceq a Michal Drobný – všichni s motocykly BMW S 1000 RR.
Závodu na Sachsenringu se nezúčastnil ani jeden pilot šampionátu CEMC v kategorii Moto3 a 125 cm3.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist