Úvodní závod Czech Superstock Cupu

V úterý 19.04.2011 odstartoval závodem na Masarykově okruhu v Brně seriál závodů Czech Superstock Cup, který pořádá agentura IVRacing v rámci svých akcí racing4fun.

Úvodní závod Czech Superstock Cupu
I pro letošní rok zůstává hodnocení závodů rozděleno do kategorií Stock600 a Stock1000. Navíc jsou samostatně hodnoceni slovenští jezdci v rámci Slovak Superstock Cupu a v hodnocení závodů je brán zřetel i na jezdce starší 40-ti let, kteří jsou v obou třídách hodnoceni v poháru seniorů – Senior Cup. Za zmínku jistě stojí i počet startujících, do šestkových bojů nastoupilo 44 jezdců a do těch litrových jich odjelo 42.
Šestkové štoky se staly kořistí polského hosta Mateusze Korobacze, ten byl se šestkou nejrychlejší i ve srovnání s litrovými motocykly, když zajel svůj nejlepší čas na jedno kolo v hodnotě 2:08.680. Druhým v cíli celkového pořadí byl dánský jezdec Soren Tilleman Treager, který dorazil do cíle se ztrátou šestatřiceti vteřin. Zahraniční pódium doplnil Kristian Beljaev z Estonska, který ztratil na vítězného rychlíka Korobacze téměř minutu. Pětadvacet bodů bral jako nejlepší z Čechů Daniel Brož, čtrnáct vteřin za Brožem dojel jako druhý z našich pro dvacet bodů Petr Svoboda a třetí místo mezi českými jezdci si vydobil Tomáš Skýva.
První z trofejí Slovak Superstock Cupu se stala kořistí Martina Durdíka, který o parník ujel druhému Martinu Jarombkovi, v cíli třetí ze slovenských jezdců byl Peter Smetana.
Litrové štoky ovládal s mírnou převahou už od kvalifikací velice rychlý návštěvník našich akcí a několikanásobný mistr ČR ve třídě superbike Miloš Čihák. Miloš zvítězil v závodě, ve kterém ovšem rozhodně neměl sólo, prakticky po celý závod s ním velmi srdnatě bojoval David Ouředníček, který pro letošek přesedlal na stroj BMW S1000RR a očividně mu sedí. V souboji o vítězství rozhodovalo na cílové čáře 922 tisícin vteřiny ve prospěch Čiháka. Třetí místo v pořadí CSC, kde mimochodem bylo kompletně české pódium získal Petr Koluch, který zaostal v cíli za vítěznou dvojicí o necelých deset sekund. Nejrychlejší kolo závodu STK1000 patřilo Davidu Ouředníčkovi a mělo hodnotu 2:09,523.
V rámci Slovak Superstock Cupu tisícovek bodovali tři jezdci, z nichž nejrychlejší byl Peter Jaroš se svou Yamahou YZF-R1, druhý skončil Radoslav Chmara a třetí Tomáš Vavro.
CSC600:
1.Daniel Brož, 2.Petr Svoboda, 3.Tomáš Skýva, 4.Jozef Papp, 5.Lukáš Poláček
SSC600:
1.Martin Durdík, 2.Martin Jarombek, 3.Peter Smetana, 4.Denis Zimmermann, 5.Juraj Benko
Senior Cup 600:
1.Petr Svoboda, 2.Jozef Papp, 3.Pavol Zimmermann
CSC1000:
1.Miloš Čihák, 2.David Ouředníček, 3.Petr Koluch, 4.Martin Havlík, 5.Richard Balcar
SSC1000:
1.Peter Jaroš, 2.Radoslav Chmara, 3.Tomáš Vavro
Senior Cup 1000:
1.Richard Balcar, 2.Tomáš Mysliveček, 3.Jaroslav Gebhart, 4.Petr Sodomka, 5.Zdeněk Moravec

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist