Zemřel Američan Tommy Aquino

Jednadvacetiletý Američan Tommy Aquino zemřel na následky zranění, jenž utrpěl při nehodě, která se stala v neděli při tréninku na motokrosovém motocyklu v Kalifornii. Podle amerických médií mělo krátce po dvanácté hodině dojít na motokrosové dráze Piru Ranch MX ke srážce s dalším jezdcem, což Aquina stálo život.

Zemřel Američan Tommy Aquino
Američan Tommy Aquino se narodil 24.května 1992 ve Woodland Hills v Californii. Jako syn motocyklového závodníka byl v prostředí motorek jako doma a od svých tří let už jezdil motokros. Ve dvanácti padlo rozhodnutí závodit silniční motorky a Tommy Aquino brzy dosáhl hodnocení velmi talentovaného amerického závodníka.

Tommy Aquino závodil nejen v národním šampionátu AMApro, ale také například ve španělském seriálu CEV (rok 2011, 2012). Ve Španělsku získal velké zkušenosti nejen, co se týče závodního materiálu, ale také v rámci jeho stylu jízdy. V roce 2011 soutěžil v AMA Pro GoPro Daytona Sportbike, kde skončil celkově třetí. O rok později odjel sice jen devět závodů, ale s třemi umístěními v první pětce.

Loni závodil v britském šampionátu Pirelli National Superstock 1000 s týmem GR Motorsport WD-40. Sezonu 2013 dokončil celkově sedmý a s týmem měl pokračovat také v letošní sezoně.

Mezi vzory mladého Američana patřil Ben a Eric Bostromovi, Colin Edwards a Valentino Rossi.

Čest jeho památce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist