Závody BSB vyhrál v pondělí Haslam s Cooperem

Den závodu druhého podniku britského šampionátu byl netradičně v pondělí, takže po sobotních trénincích a nedělní kvalifikaci přišly na řadu dva závody. Do prvního klání startoval z pole position Leon Haslam, který vyhrál svůj první závod BSB od roku 2008. Ve druhém klání startoval první Michael Laverty, nicméně vítězství slavil poprvé v kariéře jezdce BSB Richard Cooper. Jakub Smrž první závod dokončil osmnáctý, ve druhém projel cílem na patnácté pozici.

Závody BSB vyhrál v pondělí Haslam s Cooperem

První závod deklarovali jako mokrý, ale byla to především loterie s výběrem pneumatik. Z pole position odstartoval Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki), ale podobně jak na Silverstonu vedení neudržel a propadl se pořadím. V pátém kole jel jezdec Kawasaki na čtvrté pozici a na prvního mu scházely čtyři sekundy. Závodní pole ve James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) před Australanem Jasonem O'Halloranem (Honda Racing).

V polovině závodu už Leon Haslam postoupil na druhé místo, a jel svižným tempem dvě a půl sekundy za týmovým kolegou Ellisonem. O'Halloran klesl na čtvrté místo, třetí byl Dan Linfoot (Honda Racing). Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) se z třiadvacáté pozice posunul na dvacátou a na devatenáctého Stuarta Eastona mu scházelo něco přes tři sekundy.

Dvě kola před koncem vedl závodní pole Dan Linfoot před Halsmem a Iddonem. Nakonec po úžasné bitvě Leon Haslam první závod vyhrál a na konto si připsal první vítězství v britském šampionátu od roku 2008. Na druhém místě skončil Christian Iddon (Tyco BMW), třetí James Ellison. Výborně rozjetý závod nedokončil Dan Linfoot, což byla pro jezdce Hondy velká škoda. Jakub Smrž projel cílem osmnáctý, takže bez bodu.

Do druhého závodu odstartoval z první řady Michael Laverty (Tyco BMW), Dan Linfoot (Honda Racing) a Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki). Český závodník Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) si o něco polepšil a do závodu vyrazil osmnáctý. Závod plný pádů nakonec nedokončilo devět jezdců, což jen poukazuje na fakt, jak náročné podmínky dnes na Oulton Parku panovaly.

Závěr závodu byl o souboji Richarda Coopera (Buildbase BMW) s Christianem Iddonem (Tyco BMW). Oba jezdci dostali ze hry o zlato Leona Haslama, který si držel třetí místo, ale pořádná bitva probíhala na špici pole. Souboje na ostří nože nakonec vyhrál Richard Cooper, který si na své konto připsal premiérové vítězství. Leon Haslam porazil v bitvě o třetí místo týmového kolegu Jamese Ellisona (JG Speedfit Kawasaki) a Michaela Lavertyho (Tyco BMW). Tam byla koncovka hodně těsná. Jakub Smrž projel cílem patnáctý a na konto si připsal bod.

Třetí podnik sezony zavede jezdce a týmy britského šampionátu na dráhu v Brands Hatch, která měří jen necelé dva kilometry. Termín třetího podniku je ve dnech 20. až 22.května 2016.

MCE Insurance British Superbike Championship 2016

1 – Christian Iddon – Tyco BMW – 72 bodů
2 – Shane Byrne – Be Wiser Ducati – 58
3 – Michael Laverty – Tyco BMW – 56
4 – Leon Haslam – JG Speedfit Kawasaki – 52
5 – Jason O'Halloran – Honda Racing – 44
6 – Richard Cooper – Buildbase BMW – 41
….
22 – Jakub Smrž – Smiths Racing BMW – 3

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist