Ve Skotsku má pole position Shane Byrne

Páté kolo britského seriálu superbiků zamířilo severně nad Edinburg do Knockhill, kde měli jezdci v pátek na programu volné tréninky a v sobotu třídílnou kvalifikaci. První místo na startu úvodního klání patří lídru soutěže Shane Byrnemu, druhý odstartuje jeho týmový kolega Stuart Easton a první řadu na startu uzavře Australan Josh Brookes.

Ve Skotsku má pole position Shane Byrne

Závěr třetí kvalifikace byl poměrně dost dramatický, protože přibližně tři minuty před koncem havaroval v sedmé zatáčce okruhu Shane Byrne (PBM Kawasaki). První místo na startu tak nabídl svým soupeřům, ti ale hozenou rukavici nezvedli, třebaže jejich odstupy jsou skutečně minimální. Stuart Easton (PBM Kawasaki) byl jen o dvaapadesát tisícin pomalejší a třetí Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) ztratil šestašedesát tisícin.

První tři jezdci dnes byli rychlejší než je rekord dvoukilometrového okruhu (48,253) a nejrychlejší kolo nastavil Shane Byrne na hodnotu 48,153 sekundy. Do druhé řady se kvalifikoval Jason O'Halloran (Honda Racing), Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW) a James Ellison (JG Speedfit Kawasaki).

Český závodník Jakub Smrž ve Skotsku nezávodí, protože si při nezaviněné nehodě v Snettertonu zlomil palec pravé ruky a musel na operaci. Zatím není zdravotně v pořádku, takže do bojů o body na okruhu v Knockhill nezasáhne. Jeho tým Lloyds British Moto Rapido v sobotu oznámil, že za zraněného českého závodníka pojede v příštím závodu v Brands Hatch GP Anglo-Američan John Hopkins.

První závod superbiků startuje v neděli 5.července 2015 ve 13:30 hodin, druhý má termín startu v 16:30 hodin a oba závody jsou vypsány na rovných třicet kol.

MCE Insurance British Superbike Championship - Kvalifikace (TOP10)
Sobota, 4.července 2015 – Knockhill, Velká Británie
Časový harmonogram - Knockhill.pdf

1 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - 48.153
2 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +0.052
3 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.066
4 - Jason O'Halloran - Honda Racing - +0.191
5 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +0.249
6 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +0.348
7 - Michael Laverty - Tyco BMW - +0.368
8 - Danny Buchan - Be Wiser Kawasaki - +0.476
9 - Dan Linfoot - Honda Racing - +0.504
10 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +0.684
...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist