Ve skotském Knockhillu slavil zlatý double Shane Byrne

Vítězem pátého kola britského šampionátu superbiků je jezdec Kawasaki a lídr seriálu Shane Byrne, který v neděli vyhrál oba závody a šampionát teď vede s výhodou pětatřiceti bodů. V prvním klání slavil druhé místo Michael Laverty, jezdec Tyco BMW Motorrad ale předjížděl v úseku pod žlutou vlajkou a byl dodatečně penalizován jednou sekundou. To stačilo, aby se z druhého místa posunul až na čtvrté. Šesté kolo britského mistrovství je v termínu 17. až 19.července na okruhu Brands Hatch GP. Tam nahradí zraněného Jakuba Smrže Anglo-Američan John Hopkins.

Ve skotském Knockhillu slavil zlatý double Shane Byrne

Do prvního závodu startoval z pole position Shane Byrne (PBM Kawasaki), vedení po startu ale převzal jeho týmový kolega Stuart Easton (PBM Kawasaki). Ještě v úvodním kole závodu se do vedení posunul Shane Byrne, jehož nástup zastavila nehoda Filipa Backlunda (Anvil Hire TAG Racing Kawasaki), což si vyžádalo výjezd Safety Caru Nissan GT-R.

Po třech kolech závod pokračoval dál v plném tempu a o vedení sváděla souboje dvojice jezdců PBM Kawasaki. V sedmé zatáčce neudržel na dráze svoji Hondu Dan Linfoot (Honda Racing) a závod pro něho skončil. Ve stejné zatáčce skončily o něco později naděje na bodovaný výsledek pro Jamese Ellisona (JG Speedfit Kawasaki) a Ryuichi Kiyonariho (Buildbase BMW Motorrad).

Na čtvrté místo se posunul Michael Laverty (Tyco BMW Motorrad), který deset kol před koncem závodu zahájil parádní stíhací jízdu, když nejdřív předjel Joshe Brookese (Milwaukee Yamaha) a tři kola před cílem překonal druhého Stuarta Eastona. Na první pozici už neměl čas zaútočit a tak cílem projel druhý, což bylo jeho letos první umístění na stupních vítězů. Lavertyho radost ale neměla dlouhého trvání, protože byl později penalizován jednou sekundou za předjíždění pod dvojitou žlutou vlajkou, což znamenalo posunu z druhé na čtvrté místo.

První závod vyhrál bez větších problémů Shane Byrne, druhé místo obsadil po Lavertyho penalizaci Stuart Easton a body za třetí pozici si na konto připsal Josh Brookes. Všichni tři byli v jedné sekundě.

MCE Insurance British Superbike Championship (TOP10) – Závod 1 (30kol)
Neděle, 5.července 2015 - Knockhill, Velká Británie

1 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - 25:04.244
2 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +0.495
3 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.952
4 - Michael Laverty - Tyco BMW - +1.345
5 - Jason O'Halloran - Honda Racing - +3.657
6 - Danny Buchan - Be Wiser Kawasaki - +5.360
7 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - +9.178
8 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +10.305
9 - James Westmoreland - JG Speedfit Kawasaki - +12.896
10 - Peter Hickman - RAF Reserves BMW - +13.217
...

Druhý závod superbiků byl o něco komplikovanější, protože se o slovo přihlásilo počasí. Do druhého klání startoval z první pozice James Ellison, druhý Michael Laverty a první řadu uzavíral Danny Buchan (Be Wiser Kawasaki). Vítěz prvního závodu Shane Byrne startoval z druhé řady pátý.

Po startu vedl závodní pole superbiků Michael Laverty před Jamesem Ellisonem, Stuarte Eastonem, Shane Byrnem a Joshem Brookesem. Ve třetím kole chtěl Ellison do čela, ale byl dlouhý a jen tak tak, že znovu neskončil na zemi. V pátém kole držel vedoucí pozici Michael Laverty, jeho týmový kolega Tommy Bridewell (Tyco BMW) v závodu nepokračoval potom, co havaroval ve třetí zatáčce.

V devátém kole předjel druhého Stuarta Eastona jak Shane Byrne, tak Australan Josh Brookes, jenž okamžitě zaměřili pozornost na vedoucího jezdce Michaela Lavertyho. Shane Byrne jel těsně za jezdcem BMW a snažil se jej donutit udělat nějakou chybu. V závěru devátého kola Byrne zaútočil na vedoucího Lavertyho, ale byl dlouhý a propadl se na konec vedoucí čtyřčlenné skupiny, kterou tvořil Michael Laverty, Stuart Easton a Josh Brookes. V šestnáctém kole Byrne předjel prvního Lavertyho, v osmnáctém kole začalo pršet a závod zastavily červené vlajky. Po krátké přestávce následoval restart na jedenáct kol.

Toto schéma závěru druhého závodu plně vyhovovala Shane Byrnemu, který jedenáct kol zvládl nejlépe ze všech a ve Skotsku získal zlatý double. Druhé místo obsadil Stuart Easton a třetí místo patří Joshi Brookesovi. Body za čtvrté místo si na konto připsal Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW), Michael Laverty, který v první části dlouho vedl, nakonec skončil šestý.

MCE Insurance British Superbike Championship (TOP10) – Závod 2 (11kol)
Neděle, 5.července 2015 - Knockhill, Velká Británie

1 - Shane Byrne - PBM Kawasaki – 8:56.056
2 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +0.436
3 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.771
4 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +4.518
5 - Jason O'Halloran - Honda Racing - +5.064
6 - Michael Laverty - Tyco BMW - +6.134
7 - Danny Buchan - Be Wiser Kawasaki - +7.104
8 - James Westmoreland - JG Speedfit Kawasaki - +7.646
9 - Peter Hickman - RAF Reserves BMW - +8.157
10 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +8.395
...

MCE Insurance British Superbike Championship 2015 (TOP6)

1 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - 201 bodů
2 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 166
3 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - 139
4 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - 118
5 - Jason O'Halloran - Honda Racing - 96
6 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - 86

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist