V trénincích zajel nejrychleji Haslam, Smrž je osmý

Prvními tréninky zahájili letošní ročník britského šampionátu Bennetts British Superbike Championship 2018 jezdci třídy Superbike. Na úvod zajel nejrychleji Shane Byrne, ve druhém tréninku byl nejrychlejším jezdcem Leon Haslam. Český závodník Jakub Smrž předvedl velmi dobrý výkon poté, co byl osmý v pořadí výsledkových listin obou tréninkových jízd. Co se týče závodů dochází vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám k změně programu! První závod superbiků bude už v neděli, druhý je v pondělí.

V prvním tréninku zajel nejrychleji obhájce titulu Shane Byrne (Be Wiser Ducati), jehož maximum na kolo bylo 1'50,317 sekundy. Druhý v pořadí trénink uzavřel Jake Dixon (RAF Regular & Reserves Kawasaki) a příjemně překvapil nováček, třetí Kyle Ryde (CF Motorsport Yamaha Motorsport Yamaha). Nepříjemně havaroval šestý Glenn Irwin (Be Wiser Ducati), který s bolestmi v oblasti krční páteře musel do nemocnice. Český závodník Jakub Smrž (PR Racing Lloyd & Jones Bowker BMW) byl v prvním tréninku osmý s maximem 1'55,229 sekundy.

Bennetts British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)

...

Ve druhém tréninku, který nabídl lepší povětrnostní podmínky, třebaže byl stále deklarován jako mokrý, byl první Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) s časem 1'39,690 sekundy. Druhý čas zajel Christian Iddon (Tyco BMW), třetí byl se ztrátou necelých dvou desetin James Ellison (Anvil Hire TAG Yamaha). Znovu zajel výborně Jakub Smrž (PR Racing Lloyd & Jones Bowker BMW), který si udržel osmé místo, když trénink uzavřel s maximem na 1'41,486 sekundy.

Shane Byrne (Be Wiser Ducati) vyjel na dráhu až ve druhé polovině tréninku a nastavil třináctý čas. Havaroval Josh Brookes (McAMS Yamaha), který vzal sebou Danny Buchana (JG Speedfit Kawasaki), ale pro oba to dopadlo bez zranění. V boxech už byl zpátky Glenn Irwin (Be Wiser Ducati), který potřeboval projít vstupní prohlídkou u hlavního lékaře.

V úvodním podniku sezony měli oba závody v Donington Parku odjet jezdci superbiků v pondělí, nicméně vzhledem k předpovědi počasí, která hlásí výrazné ochlazení, bude první klání už v neděli 1.dubna, druhý závod jezdci odjedou v pondělí 2.dubna. V neděli tak bude třetí trénink, hned následuje kvalifikace a závod odstartuje v 17:30 hodin (SEČ).

Bennetts British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)