V trénincích nejrychlejší Brookes, Smrž je šestý

Druhým kolem pokračuje na dráze Oulton Parku sezona britských superbiků BSB. V prestižním šampionátu závodí s motocyklem Ducati Panigale týmu Millsport Ducati český motocyklový jezdec Jakub Smrž. Ten v prvním tréninku zajel devátý čas a ve druhém se posunul na šestou příčku.

Závodní víkend v Oulton Parku jezdci a týmy britského seriálu odstartovali prvními tréninky v sobotu 3.května, kvalifikace jsou na programu v neděli a samotný den závodu je pondělí 5.května.

V prvním tréninku byl nejrychlejší James Ellison (Lloyds British GBmoto Racing) s časem 1´36,289 sekundy. Jen pět tisícin ztratil na Ellisona druhý v pořadí Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), třetí Stuart Easton (Rapid Solicitors Kawasaki) byl pomalejší o 0,340 sekundy. Jakub Smrž se s časem 1´37,789 sekundy umístil na devátém místě.
British Superbike Championship, Oulton Park – 1.volný trénink (TOP10)

10 - James Westmoreland - Buildbase BMW - +2.201

Ve druhém tréninku, který jeli jezdci Superbiků v sobotu odpoledne, zajel nejrychlejší čas 1´35,497 sekundy Josh Brookes (Milwaukee Yamaha). Druhý byl tentokrát Stuart Easton (Rapid Solicitors Kawasaki) a třetí jeho týmový kolega Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki). Jakub Smrž ve druhém tréninku zrychlil a časem 1´36,479 sekundy se posunul na šesté místo.
British Superbike Championship, Oulton Park – 2.volný trénink (TOP10)