V Silverstonu zajel nejrychleji Haslam, Smrž byl dvanáctý

Na jihu Anglie byl v úterý oficiální test britského šampionátu superbiků, jehož zahajovací podnik přivítá druhý dubnový víkend právě okruh Silverstone. Po zimní přestávce měli jezdci možnost srovnat síly, ale především pracovat s týmy na doladění motorek. Nejrychlejším jezdcem testu je zkušený Leon Haslam z JG Speedfit Kawasaki. Český závodník Jakub Smrž držel v prvních dvou částech testu druhou pozici, nakonec byl dvanáctý. Matěj Smrž byl na okruhu rovněž přítomen, ale netestoval, protože jeho tým zatím neměl připravenou motorku.

V poslední třetí části testu superbikové kubatury byl do poslední chvíle nejrychlejší Michael Laverty (Tyco BMW) s časem 2'06,304 sekundy. V posledním rychlém kole ale jezdce BMW překonal Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki), který posunul maximum dne na hodnotu 2'06,182 sekundy, což bylo o 0,122 sekundy rychlejší kolo než jaké zajel Laverty.

Ve dvou desetinách za Haslamem je třetí v pořadí švédský závodník Fillip Backlund (Quattro Plant Cool Kawasaki) a čtvrtý Christian Iddon (Tyco BMW). Pětici nejrychlejších uzavírá Danny Buchan (Lloyds British Moto Rapido Ducati), jemuž na maximum dne scházely čtyři desetiny.

Český závodník Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel v prvních dvou částech výborně, když každou z nich uzavřel druhým časem v pořadí. První část byla s časem 2'09,577 sekundy, druhá část byla ještě lepší, protože to s časem 2'07,798 sekundy ztratil na Leona Haslama jen 0,085 sekundy. Třetí část testu byla nejrychlejší a tam byl Smrž dvanáctý s časem 2'07,293 sekundy. V kombinaci časů všech tří částí to znamená dvanácté místo a ztrátu 1,1 sekundy.

K oficiálnímu testu Jakub Smrž krátce poznamenal: „I přes chladné a větrné počasí jsme měli v Silverstone dobrý test. Lehký pád a pár drobností s nastavením nás stálo nějaký čas, ale cítím se skvěle! Víme, co je třeba ještě zlepšit a všechny mé nejlepší časy byly na jetých závodních pneumatikách. Už se těším na čtvrteční test v Doningtonu a začátek sezóny!“

Jak uvedl Jakub Smrž, tak dalším místem oficiálního testu britského šampionátu je Donington Park, kde budou jezdci na dráze ve čtvrtek 31.března 2016. Úvodní podnik sezony je v termínu 8/9/10.dubna 2016.

MCE Insurance British Superbike Championship – Test (kombinace)