V Silverstonu dominuje Brookes, Smrž má druhou řadu

Britský superbikový šampionát pokračoval druhým dnem příprav na předposlední podnik sezony. V sobotu měli jezdci superbiků na programu poslední trénink a pak trojdílnou kvalifikaci. Ve třetím volném tréninku byl na špici výsledkové listiny Australan Josh Brookes a velmi dobře si vedl také jeho nový týmový kolega Jakub Smrž, protože český závodník zajel třetí čas. Odpolední kvalifikace byla jasnou záležitostí Joshe Brookese, který nikomu nedal šanci a v neděli odstartuje do prvního závodu z pole position. Šestý Jakub Smrž startuje z druhé řady.

V Silverstonu dominuje Brookes, Smrž má druhou řadu

V úvodní části sobotního tréninku vedl Shane Byrne (PBM Kawasaki) ovšem ne dlouho. Poslední trénink byl totiž poměrně rychlou záležitostí, protože pokud bylo páteční maximum na hodnotě 2'05,370 sekundy, tak v sobotu dopoledne zajel Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) čas 2'04,922 sekundy a ten byl jasně nejrychlejší. Druhý James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) ztrácel 0,344 sekundy a na třetím místě byl ještě v závěru tréninku John Hopkins (Lloyds British Moto Rapido Ducati). Ve svém posledním výjezdu zabral Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) a s časem 2'05,444 sekundy trénink uzavřel třetí, přičemž na čas Brookese ztratil půl sekundy. V jedné sekundě byli ještě dva jezdci a to čtvrtý John Hopkins a pátý Michael Laverty (Tyco BMW).

MCE Insurance British Superbike Championship (Top10) - 3.volný trénink
Sobota, 3.října 2015 - Silverstone, Velká Británie

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 2'04.922
2 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +0.344
3 - Jakub Smrž - Milwaukee Yamaha - +0.522
4 - John Hopkins - Lloyds British Moto Rapido Ducati - +0.901
5 - Michael Laverty - Tyco BMW - +0.965
6 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +1.017
7 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +1.112
8 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +1.140
9 - Richard Cooper - Buildbase BMW - +1.144
10 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +1.236
...

V kvalifikaci nedal Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) nikomu šanci a byl nejrychlejší ve všech jejích třech částech. Nakonec zajel čas 2'03,984 sekundy, což je absolutně nejrychlejší kolo, které kdy kdo na Silverstonu v sedle Superbiku jel. Jediný, kdo dokázal na Australana zareagovat byl v závěru třetí kvalifikace John Hopkins (Lloyds British Moto Rapido Ducati), když své maximum na kolo posunul na hodnotu 2'04,281 sekundy a pole position minul rozdílem tří desetin.

Třetí Christian Iddon (Bennetts Suzuki) zajel nejlepší kvalifikaci sezony pro sebe a také tým, jemuž zajistil první start z první řady v letošní sezoně. Vůbec se nedařilo obhájci titulu Shane Byrnemu (PBM Kawasaki), který startuje desátý a má co dělat, aby Australana Brookese porazil, protože jedině tak si udrží naději na úspěšnou obhajobu.

Český závodník Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) prošel až do poslední třetí kvalifikace, kde byl nakonec s časem 2'04,839 sekundy šestý, takže do závodu odstartuje z druhé řady. Výchozí postavení je to určitě zajímavé a stejně tak zajímavé můžou být oba nedělní závody superbikové kubatury a to zejména z pohledu českého fanouška. Společně s Jakubem Smržem odstartuje z druhé řady James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) a Luke Mossey (Quattro Plant Kawasaki).

Jakub Smrž po kvalifikaci uvedl: „Dnes jsem získal zase o něco víc pohody na R1 a udělali jsme další změny, které mě zrychlily. V první kvalifikaci jsem ztratil hodně času s pomalými jezdci a nezajel kolo, které by bylo bezpečné na postup do druhé kvalifikace. Vzhledem k nízkým teplotám je životnost zadní gumy jedno rychlé kolo, takže jsem musel použít druhou zadní gumu a proto jsem musel závěrečnou kvalifikaci jet na jeté z Q2. Přišel jsem tím pravděpodobně o první řadu, ale i tak jsme s dneškem spokojeni a ve Warm Upu zkusíme ještě nějaké změny. Díky Milwaukee Yamaha týmu za skvělou práci, FOSákům za podporu a těším se na zítra!“

První závod třídy Superbike startuje na Silverstonu v 14:30 hodin (SEČ), druhé klání je na programu v 17:30 hodin (SEČ).

MCE Insurance British Superbike Championship (Top10) - Kvalifikace
Sobota, 3.října 2015 - Silverstone, Velká Británie

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 2'03.984
2 - John Hopkins - Lloyds British Moto Rapido Ducati - +0.297
3 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +0.546
4 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +0.548
5 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +0.751
6 - Jakub Smrž - Milwaukee Yamaha - +0.855
7 - Peter Hickman - RAF Reserves BMW - + 0.873
8 - Michael Laverty - Tyco BMW - +1.1015
9 - Dan Linfoot - Honda Racing - +1.026
10 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +1.231

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist