V pátek zajel v Thruxtonu nejrychleji Shane Byrne, Smrž je šestnáctý

Páteční tréninky odstartovaly šestý víkend sezony britského šampionátu, který o nadcházejícím víkendu přivítal závodní okruh Thruxton. Jezdci a týmy superbikové kategorie měli v pátek na programu dva volné tréninky. V obou se nejrychlejším časem prezentoval jezdec Ducati Shane Byrne. Jakub Smrž je šestnáctý.

První trénink vyhrál nový lídr průběžného hodnocení seriálu superbiků Shane Byrne (Be Wiser Ducati), který dopoledne posunul maximum na hodnotu 1'15,111 sekundy. Christian Iddon (Tyco BMW) na jezdce Ducati ztratil 0,427 sekundy a na druhou pozici se posunul až v samotném závěru, když rozdílem desetiny překonal Luke Mosseyho (Quattro Plant Teccare Kawasaki).

Český závodník Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel v prvním tréninku čas 1'17,453 sekundy, což mu prozatím stačí na pětadvacátou pozici. Jeho týmový kolega Howie Mainwaring (Smiths Racing BMW) byl třicátý, jezdec na divokou kartu Luke Stapleford (Smiths Racing BMW) jednatřicátý.

Do víkendu v Thruxtonu nenastoupil John Hopkins (ePayMe Yamaha), který si v Knockhill zlomil žebra a klíční kost, podstoupil operaci a třebaže intenzivně pracuje na návratu zpět, ten uspěchat nejde. Místem návratu má být srpnový sedmý podnik sezony, který jezdci BSB pojedou v Brands Hatch.

MCE Insurance British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)
Pátek, 22.července 2016 – Thruxton (GBR)

10 - Jake Dixon - Briggs Equipment BMW - +1.085

Také druhý trénink vyhrál Shane Byrne (Be Wiser Ducati), když nejlepší čas dne dostal na hodnotu 1'14,340 sekundy. Druhý v pořadí Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki) už ztrácí přes osm desetin a je zároveň poslední v jedné sekundě, protože třetí Lee Jackson (Buildbase BMW) byl o 1,042 sekundy pomalejší.

Čtrnáct minut před koncem druhého tréninku Jakub Smrž zlepšil své maximum o téměř jednu sekundu a z jednadvacáté pozice se časem 1'16,308 sekundy posunul na desátou. Jak ostatní v závěru zrychlovali postupně se dostal za hranici druhé desítky, ale posledním kolem za 1'16,111 sekundy uzavřel páteční tréninkovou část na šestnácté pozici.

MCE Insurance British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)