V Donington Parku zajel nejrychleji Byrne, Smrž je čtvrtý

Ve čtvrtek měli jezdci a týmy britského motocyklového šampionátu MCE Insurance British Superbike Championship oficiální test, který jen týden před zahájením sezony 2015 absolvovali na okruhu Donington Park, kde také letos proběhne úvodní podnik. V testu byl nejrychlejší Shane Byrne, který se vrací po zranění ruky z předsezonního testování v dobré formě a v dobrém světle se také ukázal český závodník Jakub Smrž, který test uzavřel čtvrtým nejlepším časem.

První setkání všech závodníků letošního seriálu BSB přivítal závodní okruh Donington Park, kde mimo jezdců prestižní superbikové kategorie absolvovali testy také jezdci ostatních tříd šampionátu jako Pirelli National Superstock 1000 a 600, Ducati TriOptions Cup a KTM British Junior Cup. Ve čtvrtek dopoledne nebyla dráha po dešti ještě úplně suchá, takže řada jezdců vyjela na dráhu až odpoledne.
O nejlepší čas znovu válčila známá dvojice Shane Byrne (PBM Kawasaki) a Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW). Výsledkem bylo, že čtyřnásobný vítěz seriálu Byrne je s časem 1'31,145 sekundy nejrychlejší, trojnásobný šampion Ryuichi Kiyonari nakonec v samotném závěru boural a byl rád, že z nehody vyvázl nezraněn. Japonec skončil třetí, protože oba jmenované jezdce dokázal rozdělit Danny Buchan (Be Wiser Kawasaki).

Český motocyklový jezdec Jakub Smrž (Moto Rapido Lloyds British Ducati) zaznamenal v testu velmi dobrý výkon, když na nejlepší čas ztratil jen 0,243 sekundy a ve výsledné tabulce obsadil s časem 1'31,388 sekundy čtvrtou příčku. „Moc jsme toho kvůli počasí nenajezdili, ale aspoň v poslední části jsem se dostal na trať. Podmínky nebyly kvůli silnému větru zrovna ideální, tak jsme pouze zkusili nějaké změny v nastavení motorové brzdy. Už se nemůžu dočkat, až tu budeme závodit … ,“ píše na Fans of Smrž český závodník.
Britské mistrovství startuje přesně na Velikonoce v termínu 4. až 6.dubna 2015. Letošní ročník britského šampionátu zahájí jezdci všech kategorií na závodním okruhu Donington Park.

MCE Insurance British Superbike Championship - Donington Park (TOP10)