V BSB upravili bonusové body

Od roku 2010 je sezona britského mistrovství superbiků (BSB) rozdělena na dvě části. Prvních devět kol spadá do takzvané “Hlavní sezony“, poslední tři kola roku jsou označena jako “Showdown“, kde nejlepších šest jezdců bojuje o titul. S platností od roku 2014 dochází ke změně v hodnotě přidělených bonusových bodů za umístění na stupních vítězů.

V rámci vyšší atraktivity soutěže zavedl promotér BSB MotorSport Vision (MSV) takzvaný Showdown. Po devátém kole příslušné sezony prvních šest nejlepších jezdců průběžného hodnocení srovná krok, získá 500 bodů plus bonusové body za umístění na stupních vítězů, jichž dosáhli v předchozích devíti kolech. Za vítězství byly body tři, druhé místo bylo za dva body a třetí za jeden.

Tento systém byl úspěšný, protože jezdce nutil bojovat o nejvyšší příčky v každém kole, každém jednotlivém závodě. Pro nadcházející motocyklovou sezonu promotér změnil hodnotu bonusových bodů a především podpořil ty jezdce, kteří závody dokončí na prvním a druhém místě. Za první místo teď bude kredit pěti bodů a za druhé body tři. U třetího místa zůstává jeden bod.
Důvodem je nabídnout ještě větší motivaci k dosažení co nejvyššího počtu vítězství v základní části sezony, aby si tak daný jezdec vytvořil nejlepší možné výchozí postavení pro finále, kde s dalšími pěti jezdci bude bojovat o titul. Až v posledním kole sezony 2011 rozhodl o titulu Tommy Hill, jenž o dva body porazil Johna Hopkinse a loni to byl Alex Lowes, který rozdílem sedmi bodů porazil Shane Byrne (k tomu by došlo i při novém formátu bodování).

Zahajovací podnik britských superbiků MCE Insurance British Superbike Championship 2014 letos startuje o Velikonocích v Brands Hatch. Hlavní sezona skončí 7.září v Donington Parku a rozhodující Showdown odstartuje podnik v Assenu, následuje Silverstone a vše uzavřou závody ve dnech 18. a 19.října, což je termín závěrečného kola sezony 2014 v Brands Hatch.

Klasické bodování od prvního po patnácté místo zůstává zachováno jak v základní části, tak v části Showdown – za první místo v cíli je 25 bodů a postupně následuje bodů 20, 16, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.