V Brands Hatch začala bitva o titul, zpátky v akci je Jakub Smrž

Závěrečný podnik sezony britského mistrovství superbiků (BSB) přivítal okruh Brands Hatch, kde v pátek jezdci a týmy absolvovali dva volné tréninky. O titul bojuje Shane Byrne s Ryuichi Kiyonarim a duel to není jen tak ledajaký, protože je tu ve hře rekordní čtvrtí triumf. Zpátky je také Ducati a Jakub Smrž, který závěrečný víkend jede v barvách Lloyds British Moto Rapido Ducati.

Závodní víkend v Brands Hatch je pro jezdce superbikového šampionátu speciální nejen tím, že v neděli odpoledne budeme znát letošního vítěze, ale také z toho důvodu, že jsou na programu celkem tři závody superbiků. Jeden se jede po kvalifikaci hned v sobotu a dva v neděli.

6 - Chris Walker - Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki - 513
První trénink začal na mokré dráze, která postupně osychala, takže část jezdců byla venku a část vyčkávala v boxech. Nejrychleji zajel Howie Mainwaring (Quattro Plant Kawasaki), když kolo okruhu dlouhého necelé čtyři kolometry zvládl časem 1'36.944 sekundy. Na druhém místě se umístil další jezdec Kawasaki Dan Linfoot (Quattro Plant Kawasaki) a třetí byl se ztrátou 1,186 sekundy James Ellison (Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki).

Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW) byl jedním z jezdců, kteří čekali až bude dráha v lepším stavu, aby zbytečně neriskoval a na trať se vydal až v samotném závěru tréninku, aby zajel čtvrtý nejlepší čas 1'39,416 sekundy. To samé udělal jeho soupeř Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), který ale první trénink uzavřel s devatenáctým časem 1'43,174 sekundy. Český závodník Jakub Smrž (Lloyds British Moto Rapido Ducati) zajel celkem devět kol se sedmnáctým časem 1'42,999 sekundy.

British Superbike Championship, Brands Hatch – FP1 (Top10)

17 - Jakub Smrž - Lloyds British Moto Rapido Ducati - +6.055

O poznání lepší podmínky provázely druhý trénink superbikové kategorie, což šlo poznat na dosažených časech. Brit Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki) ve druhé části tréninku zabral a posunul se do vedení, kde s časem 1'26,281 sekundy zůstal až do konce. Jeho japonský rival Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW) byl nějakou dobu nejrychlejší, když nejdřív překonal jak jezdce Kawasaki Shane Byrneho, tak Joshe Brookese (Milwaukee Yamaha), který také v jednu chvíli vedl. Japonec ve finále skončil s časem 1'26,768 sekundy čtvrtý.

Dvojici bojující o titul totiž rozdělil druhý v pořadí James Ellison (Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki) a třetí byl s časem 1'26,763 sekundy Josh Brookes (Milwaukee Yamaha). Do pátého místa se vešel Anglo-Američan John Hopkins (Tyco Suzuki). Jakub Smrž, který poprvé od zranění a operace zápěstí absolvoval plnou tréninkovou zátěž v sedle superbiku, uzavřel druhý trénink s jednadvacátým časem 1'28,581 sekundy.

British Superbike Championship, Brands Hatch - FP2 (Top10)