V Brands Hatch startuje první Byrne, Brookes prohrál jen o tisícinu

Šesté kolo sezony britských superbiků (BSB) je na programu v Brands Hatch. Okruh GP má 3916 metrů a celkem devět zatáček – tři levé a šest pravých. Rekord okruhu 1'25,426 (2011) patří Australanu Joshi Brookesovi. V sobotu jeli jezdci třídy superbike poslední třetí trénink a kvalifikaci, kterou vyhrál lídr seriálu Shane Byrne. Druhý odstartuje Josh Brookes a třetí Michael Laverty, který teď zároveň jede v MotoGP za Marca Melandriho.

V Brands Hatch startuje první Byrne, Brookes prohrál jen o tisícinu

V sobotu dopoledne dokončili jezdci superbikové kubatury tréninkovou část a odpoledne už bojovali o pozice na startu v třech kvalifikacích. Ve třetí části to bylo o vyrovnaném souboji mezi Shane Byrnem (PBM Kawasaki) a Joshe Brookesem (Milwaukee Yamaha), který už sahal po pole position, když jej v závěru překonal jezdec Kawasaki Byrne. Australan pak dostal maximum do posledního kola, ale jeho čas byl o jednu jedinou tisícinu pomalejší, takže v neděli odstartuje druhý. Letos poprvé startuje z první řady Michael Laverty (Tyco BMW), jenž teď závodí v MotoGP za Marca Melandriho.

Nejlepší výkon dosavadní části sezony zaznamenal Richard Cooper (Anvil Hire TAG Kawasaki), který se do závodu kvalifikoval čtvrtý. Jezdec Kawasaki odstartuje z druhé řady společně se Stuartem Eastonem (PBM Kawasaki) a Jamesem Ellisonem (JG Speedfit Kawasaki).

Sedmé místo na startu je prozatím nejlepším kvalifikačním výkonem Broca Parkese (Milwaukee Yamaha), jenž se do třetí řady kvalifikoval společně s osmým Japoncem Ryuichi Kiyonarim (Buildbase BMW) a devátým Johnem Hopkinsem (Lloyds British Moto Rapido Ducati), který o tomto víkendu nahradil v sedle Ducati zraněného českého závodníka Jakuba Smrže.

První závod jedou superbiky v neděli 19.července ve 14:30 hodin, druhý je na programu v 17:30 hodin. První závod lze v přímém přenosu sledovat na televizní stanici Eurosport 2, druhý ze záznamu v 19:00 hodin.

MCE Insurance British Superbike Championship - Kvalifikace (TOP10)
Sobota, 18.července 2015 – Brands Hatch, Velká Británie
Časový harmonogram - Brands Hatch GP.pdf

1 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - 1'25.331
2 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.001
3 - Michael Laverty - Tyco BMW - +0.385
4 - Richard Cooper - Anvil Hire TAG Kawasaki - +0.538
5 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +0.617
6 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +0.651
7 - Broc Parkes - Milwaukee Yamaha - +0.807
8 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +0.817
9 - John Hopkins - Lloyds British Moto Rapido Ducati - +0.848
10 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +0.903
...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist